м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Тенденції розвитку роздрібної торгівлі в Україні

Пандемія коронавируса суттєво вплинула на розвиток рітейлу і торгову нерухомість в цілому, практично в кожному ТРЦ відбулася ротація орендарів. Компанія UTG вивела актуальні тенденції розвитку роздрібної торгівлі та проаналізувала операторів, представлених в ТРЦ України.

Тенденція 1: Скорочення представлених в Україні брендів

У 2019 році в торгових центрах України були відкриті магазини 12 нових брендів, в 2020 році на ринок вийшло 8. Не зважаючи на пандемію, вже на початку 2021 року – ми спостерігали вихід IKEA і Carter`s. Крім того, не припиняються переговори ще з 11 компаніями.

Паралельно відбувається і закриття міжнародних мереж. Так в 2020 році з України пішли бренди: «Billa», «Oasis», «In Wear Matinique», «ACBC», «Claudie Pierlot», «TOP Shop / TOP MAN». Однак, за словами Костянтина Олійника, керівника Департаменту Стратегічного консалтингу компанії UTG на місце брендів, що закрилися, прийдуть нові більш затребувані. «Зараз активно розвиваються і стрімко набирають популярності на українському ринку універмаги з сусідніх держав: Польщі (група LPP [Sinsay, CROPP, House, MOHITO, Reserved]), Туреччини (DeFacto, LC Waikiki, FLO)», – уточнює Костянтин Олійник.

Тенденція 2: Диверсифікація діяльності

Ще одна тенденція в розвитку роздрібної торгівлі: диверсифікація діяльності. «Сільпо» розвиває самостійні бренди: мережа аптек «Біла Ромашка», подарунки і сувеніри «offtop by silpo», портативна електроніка «ringoo». Епіцентр диверсифікує бізнес брендами: спортивні товари «Intersport», продукти харчування «FOOD market», товари для будинку «Деко», дитячі товари «EPIC», меблі «центр меблів», супермаркети електроніки «ЦЕ ТЕ – Центр техніки», косметика і парфумерія «Mon cheri»

Тенденція 3: Розвиток маркетплейсів

На тлі карантину і вимушеного закриття магазинів, маркетплейси (онлайн-платформи з надання продукції третіх компаній [Rozetka, Алло, Каста, Amazon, Rakuten, Alibaba]) прискорили свій розвиток.
«Розширюється попит на товари, які раніше не були представлені і затребувані в мережі – одяг і взуття, лікарські товари та фармацевтична продукція, косметика і парфумерія, спортивні товари, дитячі іграшки, посуд, меблі, алкоголь, книги, сад і город, інструменти, авіаквитки, побутові послуги та інше », – коментує розвиток Костянтин Олійник.
Також, за його словами, ключовою тенденцією розвитку онлайн-торгівлі є залучення нових вікових категорій споживачів (50-60 років, діти і підлітки).