м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Пандемія та її вплив на банкрутство ТРЦ

Американська компанія PREIT, власник і оператор великої мережі торгових центрів, за результатами другого кварталу 2020 отримала тільки 53% від планового обсягу орендних платежів, а виручка компанії знизилася приблизно на 30% в порівнянні з минулим роком. Накопичувана заборгованість перед кредиторами може призвести до банкрутства компанії. Про це повідомляє Malls.com.
PREIT відзначає поступове зниження доходів протягом останніх п’яти років, проте основною причиною фінансових труднощів називає наслідки пандемії і введення вимушеного карантину, що призвело до закриття великих орендарів і загального скорочення роздрібного товарообігу.
Керівник відділу Стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник коментує вплив пандемії на роботу ТРЦ: «Істерія планетарного масштабу пов’язана з коронавирусной епідемією провокує цілий ланцюг пов’язаних негативних подій: Падіння споживчих настроїв – Зниження середньодобової відвідуваності торгових центрів – Падіння маржі прибутковості ритейлерів – Зростання вакантності – Перегляд планів розвитку, зменшення площі, зниження видаткової частини, розірвання договорів оренди, скорочення числа діючих магазинів – Банкрутство ритейлерів, скорочення кількості мереж національного масштабу».
За його словами, такий ланцюг негативно впливає на загальне ділове середовище і девелоперську активність. В першу чергу, стрімко погіршується робота морально застарілих об’єктів з концептуальними недоліками, що втрачають популярність, спостерігається зростання вакантності. Вимушене надання знижок, зниження ставок оренди призводить до падіння показників економічної ефективності і подальшого уповільнення девелоперської активності.