м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Як вплине карантин на сегмент HoReCa

Через обмеження в роботі, індустрія гостинності, а саме ресторанний сегмент зазнав значних змін: одні переключилися на доставку страв, інші переформатувалися в продуктові крамниці, інші тимчасово призупинили роботу. Однак такі рішення дозволяють досягти тільки 25-40% від колишнього товарообігу закладу – зазначає партнер компанії UTG Артем Непосєдов. «Пов’язано це з тим, що в ресторани, бари і кафе люди відвідують завдяки самій атмосфері закладу та зручності проведення дозвілля і комунікації, їжа не завжди є основним пріоритетом», – підкреслює він. На думку експерта, в кінці кінців всі будуть повертатися до звичного життя, у міру зняття обмежень з бізнесу. І ресторанна галузь, без сумнівів, переживе цей період, але зазнає деяких змін.
Перш за все, одним із головних завдань для закладів громадського харчування стане забезпечення безпеки відвідувачів та працівників, якої надалі буде приділятися більше уваги. У майбутньому, це стане одним з ключових особливостей при виборі закладу, вважає експерт. Одним з перших прикладів у цьому напрямку показав McDonald’s, який відкрив «антивірусний» ресторан у голландському місті Арнем. Як пише видання Reuters, біля входу в цей ресторан розташовується дезінфектор для рук, а місця для очікування замовлень розділені між собою. Усередині встановлені захисні бар’єри зі скла, а на підлозі нанесена розмітка. Всі співробітники працюють в респіраторах та захисних костюмах, а також дотримуються дистанції за допомогою захисних екранів. Вся їжа подається відвідувачам на металевих тацях, які розвозять співробітниками на візках. Як зазначає представник McDonald’sв Нідерландах Юніс Коеккук, у закладі зроблено акцент на забезпеченні безпеки клієнтів та співробітників при збереженні атмосфери ресторану.
«Теперішній час – це стрес-тест для всього бізнесу. Результатом стане оптимізація багатьох процесів. Крім конструктивних змін, швидше за все ресторатори також стануть відмовлятися від використання деяких продуктів: у першу чергу – від низько маржинальних та дорогих в закупівлі. Також з’являться креативні рішення, які будуть давати гостю необхідну цінність навіть в умовах невизначеності. Все це додасть стійкості закладам і дасть можливості не тільки для їх подальшої роботи та розвитку», – підкреслив Артем Непосєдов.