м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

20 років успіху компанії UTG – прес-конференція

5 листопада UTG відзначає ювілей – 20 років успішної діяльності на ринку нерухомості України. Ексклюзивно до цієї події UTG провела прес-конференцію «20 років еволюції комерційної та житлової нерухомості. Ретроспектива та тренди»

Головні тези виступу:

– Поступове зниження рівня споживчих настроїв призводить до продовження тенденції скорочення обсягів споживання.

– За рівнем насиченості торговими площами на 1000 жителів Київ [658,0 м2] випередив головні торгові столиці СНД та низку міст Східної Європи. Крім того, на етапі будівництва та концепції знаходяться ще 36 об’єктів.

– На тлі обмеженого асортименту активних рітейлерів відкриття будь-якого великоформатного торгового центру відчутно впливає на показник середньоринкової вакантності, ускладнює залучення орендарів. Якщо у 2012 році на українському ринку з’явилося 25 брендів, то у 2021 році ми бачимо вихід всього 8 нових компаній: IKEA (Швеція), Carter’s (США), MEXX (Нідерланди), Off-White (Італія), Bimba Y Lola (Іспанія), KIKO Milano (Італія), Ecko UNLTD (США).

– Перспективне конкурентне оточення 2021 – 2022 років на ринку офісної нерухомості м. Києва складають ще 29 бізнес-центрів. Ставки оренди в офісній нерухомості поступово стабілізуються.

– Забезпеченість на людину продовжує скорочуватись через щорічне збільшення чисельності населення в середньому на 20 767 чол. (переважно за рахунок міграції з інших регіонів України), скорочення житлового фонду за рахунок виведення з експлуатації ветхого та аварійного житла, переобладнання житлових приміщень у нежитлові, знесення будівель для реконструкції або комплексної забудови, банкрутство підприємств-балансоутримувачів житла та інші причини.

Запис прес-конференції доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iqMclxh3kSs&t=14s