м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Медіа технології – новий етап еволюції архітектури ТРЦ

Провідний архітектор UTG Максим Сінулін у рамках Ukrainian Urban Awards взяв участь у панельній дискусії на тему «Медіа архітектура та дизайн. Від статики до динаміки». Організатором дискусії виступила Європейська школа дизайну. Під час свого виступу архітектор відзначив, що медіа-технології вже давно інтегрувались в архітектуру, для торгової нерухомості ці інновації є інструментом маркетингу, а також новим трендом.

За словами Максима Сінуліна, архітектура завжди демонструвала культуру, норми та цінності часу. «В Давній Греції скульптури та окружні фасади передавали історії про героїзм. У готичній релігійній архітектурі вишукані прикраси відображали богословське послання. Грандіозна архітектура бароко була спрямована на демонстрацію сили, тріумфу та багатств. Сьогодні у нас яскравий період цифрових технологій, грань між реальністю та віртуальним світом стирається. Це також впливає і на архітектуру», – повідомив він на панельній дискусії.

Одною з найважливіших функцій медіа-архітектури Максим Сінулін називає передачу емоцій. Як і раніше замовники вимагають яскравих та незвичних рішень для ТРЦ і у висококонкурентному середовищі саме цифрові технології якісно та яскваро виконують цю задачу. Наприклад, у Ocean Plaza був створений фасад у вигляді хвилі, що змінює колір ввечері та привертає увагу. Також у харківському ТРЦ Planeta Mall, який реалізується за концепцією UTG, буде створений найбільший професійний медіа-екран у місті, а також величезний медіафасад, що зайняв площу близько 4000 м2. За цією технологією створений медіафасад на найвищій будівлі в світі – Бурдж Халифа.

«Торгові центри перестають бути просто комерційними об’єктами та стають емоційними місцями, де можна пережити незабутні враження. Нові технології відіграють важливу роль у експериментальній роздрібній торгівлі. Ми інтегруємо медіа в архітектуру естетичним чином, покращуючи її концептуальність і не відтворюючи як агресивний елемент. Це означає, що технологія повинна бути на задньому плані, якби стати невидимою, залишаючи всю провідну роль генерації емоційного досвіду», – сказав у заключення архітектор UTG Максим Сінулін.