м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Карантинний тренд ТРЦ: зона Click & Collect

У зв’язку з карантином ми спостерігаємо прискорене зближення онлайн і офлайн-каналів продажу. Раніше точки Click & Collect активно розвивали оператори електроніки, продовольчі мережі, будівельні гіпермаркети. За словами партнера компанії UTG Артема Непоседова, сьогодні все більш перспективним стає впровадження європейської практики – відкриття зони Click & Collect загальної для всього ТРЦ.

Сlick and collect – формат взаємодії, коли споживач може замовити потрібний товар онлайн, а забрати – в найближчій точці видачі. Більшість українських рітейлерів пропонують цю послугу під звичною назвою “самовивіз”. У Європі такий формат застосовують не тільки окремі оператори, а й ТРЦ, об’єднуючи на одному майданчику всіх орендарів.

“Об’єднання орендарів ТРЦ на одному інтернет-майданчику – це складне технічне рішення. Найчастіше його реалізує посередник між орендарем та ТРЦ”, – коментує партнер UTG Артем Непоседов. Він наводить приклад компанії AG Real Estate, яка розробила Click2Shop – перший бельгійський торговельний майданчик, що використовують ТЦ в Брюсселі. Платформа Click2Shop стане доповненням фізичної присутності торгових центрів і дозволить клієнтам робити попереднє замовлення у всіх магазинах ТРЦ та забирати їх в спеціальній зоні видачі.

В Україні схожим посередником в продуктовому ритейлі є Zakaz.ua – сервіс доставки продуктів з супермаркетів Metro, Ашан, Novus, Екомаркет, МегаМаркет, Varus, City Market. Він представляє асортимент супермаркетів-партнерів у себе на платформі і доставляє вже укомплектоване замовлення клієнту.

За словами Артема Непоседова, унікальний споживчий досвід для ТРЦ полягає в тому, що на сайті торгового центру можна зробити єдине інтернет-замовлення у будь-яких орендарів. Власникам ТРЦ також доведеться попрацювати і над єдиною зоною повернення, щоб у споживача була можливість повернути речі, що не підійшли, без необхідності відвідувати окремі магазини.

Прикладом такого простору є зона Click & Collect в київському «ЦУМ». Стилісти інтернет-магазину готують всі обрані на сайті товари, можуть оперативно замінити розмір і запропонувати аксесуари, які зможуть доповнити образ

«Важлива перевага таких зон – це симбіоз можливості роботи згідно з усіма карантинним нормам, а також задоволення споживчих запитів», – коментує Артем Непоседов.