м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

UTG: Прогнози тенденцій 2021 року на ринку житлової нерухомості

Компанія UTG підводить підсумки року і виділяє ключові тенденції, що чекають ринок житлової нерухомості в 2021.

1. Низька забезпеченість житлом

Населення Києва щорічно збільшується в середньому на 20 767 чол. (Переважно за рахунок міграції з інших регіонів України або переїзду з Київської області), а існуючі темпи будівництва (1,1 – 1,2 млн. М2 або 17 300 – 19 500 квартир) ледь покривають зростання попиту на житло.

За даними компанії UTG в 2020 році, з огляду на виведення з експлуатації старого та аварійного житла, переобладнання житлових приміщень в нежитлові, знесення будівель для реконструкції або комплексного редевелопмента території, забезпеченість житлом на людину в динаміці скорочується, і на початок 2020 року становило ~ 20,2 м2 житла на кожного жителя столиці.

Снимок экрана 2021-02-05 в 11.33.54.png

 

2. Девелоперська активність переміщується в передмістя

З 2013 року обсяги будівництва житла в Києві щорічно скорочуються, а основна девелоперська активність перемістилася в населені пункти найближчого передмістя.

«Головна причина приміської активності – обмежена пропозиція доцільних для успішного девелопменту земельних ділянок в столиці: практично повна відсутність первинного ринку землі в місті Києві; невідповідність цільового призначення на вторинному ринку (комунально-складські, виробничі)», – уточнює керівник Департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник.

Снимок экрана 2021-02-05 в 11.34.52.png

 

 

 

3. Зростання масштабу і якості ЖК

У компанії UTG повідомляють, що в 2021 році продовжиться тренд укрупнення масштабів комплексів, відбудеться посилення концепції «місто в місті» і зростання якості комплексів за рахунок розвиненої внутрішньої інфраструктури, нетривіального архітектурного проектування, використання дорогих сучасних технологій (панорамне скління, навісні вентильовані фасадні системи). Ці тенденції вже можна побачити в об’єктах: Файна Таун, Варшавський, Діброва парк, Республіка, Lipki Island City Resort, Рибальський, UNIT.Home, Новий Поділ, Світлопарк, Great, ParkLand, Нова Англія та інші.

4. Зростання собівартості будівництва і зростання ціни реалізації житла

Зростання якості обробки громадських зон, впровадження сучасних технологій, розвиток внутрішньої інфраструктури, благоустрій прилеглої території тягнуть підвищення собівартості будівельно-монтажних робіт, але значно підвищують комфорт проживання, чим провокують зростання продажної вартості квартир.

5. Посилення сегментування ринку

Широка пропозиція доступного житла в передмісті провокує цінове дистанціювання житлових комплексів в столиці. За словами Костянтина Олійника, поява в місті комплексів «економ-класу» стає практично винятком з правил.

6. Зростання значення репутації забудовника і девелопера

Складнощі і проблеми на будівельних майданчиках («Укрбуд», «Аркада»), будівельні афери в минулому («Еліта-центр», «Уко Груп» А.Войцеховского) призводять до значного зростання лояльності з боку покупців до перевірених і надійних забудовників, що значно ускладює боротьбу за споживача для нових девелоперів.