м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Торговельна нерухомість залишається найбільш привабливою для інвестицій

Компанія UTG підбила підсумки першої половини 2021 року. Департамент стратегічного консалтингу за 6 місяців виконав 25 концепцій / реконцепцій об’єктів нерухомості загальною площею 1 119 128 м2. У структурі робіт проекти торговельної нерухомості займають 58,8%, офісні і житлові по 20,6%, у тому числі їх різноманітні комбінації (багатофункціональні комплекси, житлово-торговельні комплекси, торгово-офісні центри). У першому півріччі фахівцями UTG розроблені концептуальні рішення для об’єктів в Київській, Одеській, Вінницькій, Полтавській, Донецькій та Чернівецькій областях.

За словами керівника департаменту стратегічного консалтингу Костянтина Олійника, популярність для девелопера консалтингових робіт в торговій нерухомості пов’язана з двома факторами:

– Торгівля є локомотивом економіки країни, акумулює значні обсяги готівки та однією з перших відновлюється після криз, характеризується прогнозованою дохідністю і періодом окупності. Цілий ряд товарних груп (продукти харчування, повсякденний одяг, лікарські препарати) затребувані населенням за будь-яких економічних умов. У зв’язку в цим, торгова нерухомість традиційно є однією з найбільш дохідних і цим привертає увагу інвесторів;

– Стрімкий розвиток даного сегмента в більшості регіонів України призводить до зростання конкурентних загроз, зниження показників операційної діяльності (зростання вакантності, падіння відвідуваності та ставок оренди) і підвищує значення концепції, пулу якірних операторів, загального складу орендарів (tenant-mix), якості архітектурно-планувальних рішень (рівномірна циркуляція відвідувачів всередині галереї, продумані вертикальні зв’язки, відсутність тупикових коридорів / dead-end) і системи навігації.