м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Ринок офісної нерухомості стабілізується

Компанія UTG підвела підсумки першого півріччя 2021 для ринку офісної нерухомості. Середньозважена вакантність в бізнес-центрах столиці підвищилася на 0,5%. При цьому ставки оренди поступово стабілізуються після карантину 2020 року.

За даними компанії UTG, середньозважена вакантність в бізнес-центрах Києва на початок липня склала 13,3%, продемонструвавши подальше зростання на +0,5% відносно грудня 2020. Частина офісного персоналу була перевена на віддалений режим роботи. Ряд компаній згорнули малозатребувані представницькі офіси для раціоналізації видаткової частини. Найбільші українські корпорації звільнили орендовані приміщення і зайняли в власну адміністративну нерухомість.

За словами керівника Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтина Олійника, на ринку офісної нерухомості спостерігається тенденція до раціоналізації форматів операторів – зростання частки персоналу з віддаленим форматом роботи призводить до оптимізації займаних площ, скорочення малозатребуваних просторів, переїзду з центрального ділового району в сучасні / модернізовані офісні об’єкти на перетині розвинених транспортних розв’язок і густонаселених житлових масивів.

Незважаючи на невелике зростання вакантності, ставки оренди поступово стабілізуються. На червень 2021 оренда за 1м2 в місяць обходиться в класі «А» = $ 26,4 (зростання відносно січня 2021 на + 3,1%), в класі «В» = $ 17,9 (або + 3,9%), в класі «С» = $ 11,8 (або + 9,2%) без урахування ПДВ, OPEX, КП і коефіцієнтів BOMA.