м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Підсумки двох місяців роботи після відкриття ТРЦ у Києві

У Києві завдяки ослаблення обмежувальних заходів з 30 травня 2020 р. торговельні центри отримали дозвіл відкрити свої двері для відвідувачів. Після двох місяців експерти компанії UTG підвели підсумки роботи торгової нерухомості. «На кінець липня поточного року, в столичних ТРЦ відзначається зростання вакантності, зниження відвідуваності і рівня орендних платежів, – зазначає директор компанії UTG Євгенія Локтіонова. – Але можна з упевненістю сказати, що сегмент торговельної нерухомості пережив локдаун, тепер ТРЦ і рітейлери борються за покупця і шукають шляхи виведення бізнесу на докризові показники».

Screenshot_6.jpg

Виходячи з моніторингу ринку ТРЦ Києва, середньозважена вакантність у торгових центрах столиці станом на кінець липня 2020 р. склала 14,3%. У порівнянні з початком поточного року показник збільшився на 6,9%. «Поява вільних площ як правило пов’язана з закриттям магазинів приватних підприємців і невеликих мереж, які мали низький запас міцності або провели оптимізацію бізнесу, – пояснює Євгенія Локтіонова. В результаті чого, за словами керівника, через закриття магазинів дрібних операторів і збільшення вакантністі ТРЦ, успішні об’єкти почали міняти тенант-мікс в бік збільшення площ більших магазинів.

Screenshot_7.jpg

На тлі збільшення вакантності на ринку торговельної нерухомості спостерігається зменшення орендних платежів, оскільки практично всі ТРЦ пішли назустріч своїм партнерам і надали дисконти. Зокрема, якщо на початку поточного року фіксовані орендні ставки на приміщення галереї моди площею 50-200 м2 в середньому становили 33,8 $ за м2 (без урахування ПДВ, OPEX, КП,% від РТО), то в кінці липня цей показник знизився до 29,4 $. Також за підсумками двох місяців роботи ТРЦ, експерти UTG відзначають зниження відвідуваності об’єктів. Так трафік окружних ТРЦ в кінці липня в порівнянні з початком 2020 р. зменшився на 237 осіб на 1000 м2 GLA і склав 755 чоловік. При цьому відвідуваність регіональних ТРЦ знизилася лише на 75 осіб на 1000 м2 GLA і склала 455 осіб. У той же час, як відзначає директор UTG, на тлі зниження трафіку, спостерігалися позитивні тенденції зростання коефіцієнта конверсії та середнього чека у орендарів. «Якщо ж говорити загалом, зниження відвідуваності в перші два місяці роботи ТРЦ ми пов’язуємо в основному з усе ще закритими фудкорти і кінотеатрами», – резюмувала Євгенія Локтіонова.

Screenshot_2.jpg