м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Орендні ставки скорочуються (-18%) – товарообіг зростає (+ 23,8%)

За даними компанії UTG, за перший квартал 2021 року фіксовані орендні ставки на приміщення галереї моди площею 50-200 м2 в торгових центрах Києва (без урахування ПДВ, OPEX, КП,% від РТО) склали 22,8 $ або 634 грн. У порівнянні з Q1 2020 року (докарантинним) скорочення досягло -18,3%.

«Пандемія коронавируса і ймовірність подальших карантинів місцевого / національного масштабу призводять до непередбачуваного закриття торгових галерей, а з ним до зростання операційних витрат (фіксовані орендні, маркетингові, експлуатаційні платежі, фонд оплати праці, податкові відрахування на тлі недоотриманого товарообігу) і скорочення планового обсягу прибутку», – коментує керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.

В існуючих умовах торгові мережі частину ризиків намагаються перекласти на девелопера – прив’язка оренди до % від РТО, до рівня заповнюваності торгового об’єкта, встановленої відвідуваності; фіксування суми орендних платежів до мінімального значення.

Діючі орендарі домагаються компромісних рішень з керуючими компаніями: індивідуальні знижки, «stop rent» і передбачення можливих орендних канікул на час карантину, пільгові періоди для запуску і початку роботи магазину.

При цьому зростання товарообігу в квітні 2021 року (426, 2 млрд грн.) щодо квітня 2020 року (344,2 млрд грн.) склало +23,8%. «Закриття торгових центрів привело до активного росту онлайн-платформ операторів і фізичні магазини перетворилися в точки видачі онлайн-замовлень або перейшли на доставку за допомогою кур’єрських / поштових сервісів. Питання справедливого нарахування орендної плати в карантинних умовах залишається вкрай складним і дискусійним», – доповнює Костянтин Олійник.