м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

MAPIC 2021: День перший

Перший день міжнародної виставки MAPIC 2021 присвячений «Майбутньому рітейлу». Провідні експерти з Європи та світу обговорили нові тенденції та виклики, а також розглянули зміни поведінки споживачів. Експерти UTG зібрали ключові тези першого дня:

– Споживчі переваги трансформуються з більшою швидкістю. Тому насамперед рітейлу потрібно адаптуватися до змін в очікуваннях клієнтів. Реагувати на нову поведінку споживачів може бути вже запізно.

– Традиційний рітейл часто називають динозаврами в епоху цифрових технологій, але він виявився хамелеоном, адаптуючись до серії криз та перетворень у роздрібній торгівлі. Стійкість, оптимізм і сміливість є одними з ключових атрибутів, які потрібні ритейлерам для продовження адаптації. Поточна криза, спричинена пандемією, надала роздрібній торгівлі можливість перезавантажитись, а інновації та перетворення лежать в основі переосмислення.

– Коли відвідувачі приходять у магазин, вони мають отримати те, що не можуть зробити онлайн. Кафе та ресторани мають запропонувати те, що не може надати доставка. Тому інтертеймент має стати важливою частиною маркетингу.

– Тематичні ігрові майданчики, що поєднують оповідання історій, – це нова тенденція. Ігрові майданчики як у приміщенні, так і на відкритому повітрі збільшують час відвідування та заохочують повторні візити до торгових центрів. Зростає важливість навчання через гру. Менеджери ТРЦ можуть викорситати цей підхід, щоб ігрові майданчики стали частиною програми корпоративної соціальної відповідальності.

– Команди продажів стають впливовими особами, магазини – виставковими залами, а соціальні мережі зміцнили свою важливість. Це нова екосистема. У майбутньому необхідно буде знайти баланс між онлайн та офлайн. Бренди не можуть вижити з одним каналом продажу.

– People, planet, profit – 3 стовпи, на яких має розвиватись сучасний девелопмент. Ці три характеристики важливі в міксі і не можуть відриватися один від одного. Вони працюють у синергії і є новою філософією девелопменту.