м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Зростання обороту роздрібної торгівлі в Україні

Роздрібна торгівля України продовжує демонструвати стійке зростання. За словами керівника департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтина Олійника через карантини 2020-2021 років значно змінилася товарна структура, трансформуються споживчі переваги, спостерігається істотне зростання лояльності до здійснення покупок онлайн.

За підсумками Q1 2021 року оборот роздрібної торгівлі України склав 317,58 млрд. грн., збільшившись за рік на +16,2% (273,25 млрд. грн в Q1 2020 року). Роздрібний товарообіг збільшується і в доларовому еквіваленті – приріст за 12 місяців склав +15,4%. Найбільше зростання за 3 місяці 2021 року зафіксовано в Київській (на +32,7%), Чернівецькій (+26,4%), Хмельницькій (+22,3%) областях.

Найнижчі показники продемонстрували Харківська (+5,4%), Рівненська (+8,7%) і Миколаївська (+8,9%) області. У Києві товарообіг в січні-березні зріс на 17,7%.

«Спостерігається збільшення середнього чека (зростання продажів в сфері ремонту, будівельних матеріалів, меблів, товарів для дому та великої побутової техніки, для організації домашніх офісів (комп’ютерів, периферійних пристроїв). Значно зросли витрати на медицину і фармацевтичні товари», – коментує Костянтин Олійник .

Розширюється попит на товари, які раніше не були представлені і затребувані в мережі – одяг і взуття, ліки, косметика і парфумерія, спортивні товари, дитячі іграшки, посуд, меблі, алкоголь, книги, товари для саду та городу, інструменти, авіаквитки, побутові послуги, відбулося залучення нових вікових категорії споживачів (у віці 50-60 років, діти і підлітки), що сприяло зростанню онлайн-продажів і збільшення показників обороту роздрібної торгівлі.