м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Зниження орендних ставок та повернення ручного керування

Компанія UTG підбила підсумки першого півріччя 2022 року на ринку торгівельної нерухомості України. Згідно аналізу, у червні у порівнянні з лютим місяцем поточного року спостерігається різке зниження ставок оренди та скорочення максимальних внесків, які орендарі готові платити навіть у спокійніших західних регіонах нашої країни де зараз зберігається попит. Про це повідомили експерти компанії у рамках zoom-конференції, проведеної наприкінці червня спільно з виданням Commercial Property.

Так, згідно підрахункам, тепер оплата за оренду 1 м2 кіоску або дрібноформатного магазину становить близько $70-250 на відміну від $110-420 у лютому місяці. Для ресторанів та кафе ставки знизилися з $6-35 до $1-15, для дитячих розважальних центрів з $10-1 до $6-1, ще більше зменшилась плата для кінотеатрів: з $2-12 до $4-1. Також, за спостереженнями фахівців, на ринку торгової нерухомості практично для всіх товарних груп появилась можливість знімати приміщення з урахуванням тільки відсотків від товарообігу з мінімальним фіксованим платежем.

Окрім зниження оренди, за оцінками компанії UTG, в ці нелегкі часи керуючі компанії повертаються до ручного керуванню та індивідуальному підходу до кожного орендаря. Передусім це пов’язано з тим, що навіть у рамках одного міста деякі магазини торгують добре і демонструють непогані показники фінансової стійкості, в той час як інші магазини тієї ж мережі не можуть згенерувати достатню відвідуваність та демонструють низькі показники своєї роботи. Другий важливий чинник зміни політики керуючи компаній полягає в тому, що частина персоналу великих торгових об’єктів нашої країни були переважно жінки, багато з яких у пошуках безпеки поїхали за кордон. Тому зараз можна говорити про відтік інтелектуальних та найбільш кваліфікованих кадрів, котрі добре знали внутрішню структуру ТРЦ. Відповідного на ринку відчувається певний дефіцит кадрів, які добре розуміють структуру торгової націнки для окремих магазинів та можуть швидко і ефективно домовлятися з мережами.