м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Зараз важливо повернути відвідувачів в безпечний та комфортний ТРЦ

Київ готується до відкриття столичних торгових центрів. На тлі цього, незважаючи на істотні втрати за період вимушеного простою, керуючі компанії кращих ТРЦ роблять все можливе для забезпечення безпеки своїх відвідувачів і орендарів: проводять посилену дезінфекцію, встановлюють додаткове обладнання та багато іншого. Яку роботу провів в очікуванні зустрічі своїх гостей кращий торговий центр столиці – Ocean Plaza, розповіла комерційний директор ТРЦ Дар’я Завадська.

Коли намічена дата відкриття ТРЦ після карантину? Які входи будуть відкриті у момент запуску ТРЦ в роботу?
На даний момент ми очікуємо рішення КМДА і активно готуємося до запуску. У зв’язку з цим важливим критерієм для відкриття для нас є запуск метро. Пов’язано це з тим, що, згідно з дослідженнями, близько 50% наших відвідувачів вибирають саме цей вид транспорту для візиту у ТРЦ. Тому для забезпечення насиченого трафіку відвідувачів і успішної роботи наших основних клієнтів – орендарів, запуск київського підземного транспорту є ключовим моментом. А поки в ТРЦ ведеться посилена робота по забезпеченню безпеки як відвідувачів, так і всіх співробітників магазинів. Зокрема, ми вже запустили процеси тестування інженерних систем, проведена мобілізація підрядних організацій, число яких досягає близько 25.

Опишіть докладніше зміни і нововведення, які впроваджуються в ТРЦ.
Ocean Plaza завжди був об’єктом, який відрізнявся високими стандартами обслуговування та утримання. І зараз, при підготовці до запуску, ми приділяємо максимальну увагу дотриманню всіх можливих заходів для забезпечення безпеки відвідувачів і орендарів. Наприклад, на центральних вхідних групах були придбані та встановлені нові спеціальні металодетектори з камерами і функцією зчитування відвідувача без маски і вимірювання температури в автоматичному режимі. Дане обладнання дозволить здійснити пропуск відвідувачів в приміщення ТРЦ з мінімальним часом затримки без загрози виникнення конфліктних ситуацій. Тим самим ми не тільки зробимо Ocean Plaza одним з найкомфортніших місць для відвідування, але уникнемо обурення наших гостей, зберігши їх лояльність і бажання повернутися в повністю захищений ТРЦ знову.

Які орендарі відкриють свої магазини в момент запуску ТРЦ?
За нашими даними готовий відкрити магазини практично весь пул орендарів, без урахування кінотеатру. Також готові до запуску фудкорти і ресторани. Більш того, з послабленням карантину в ТРЦ вже відкриті лоти орендарів, які в зазначений період часу карантину продовжували вести господарську діяльність в штатному режимі. Це оператори, які працюють або в режимі кур’єрської доставки або самовивозу. Серед них: гіпермаркет Ашан, аптека, магазини техніки на -1 поверсі, хімчистка та фасадні ресторани.
Якщо говорити в загальному, за нашими даними більшість орендарів можуть відкритися в найкоротші терміни, іншим необхідно від 3 до 5 днів для підготовки. Це стосується, в першу чергу ресторанів і тих операторів, які в період карантину активно підтримували свою діяльність онлайн продажами (наприклад, сегмент «електроніка»).

Чи змінилося за час карантину число орендарів ТРЦ або заходи, вжиті керуючою компанією щодо скасування орендних платежів для закритих магазинів, допомогли рітейлерам пережити 2 місяці простою?
Як ви знаєте, після закриття ТРЦ керуючою компанією було прийнято рішення про скасування нарахувань орендної плати, експлуатаційних витрат і маркетингових платежів з 17.03.2020 р до закінчення періоду дії карантину. Хочу відзначити, що дане рішення було прийнято зважене, з розумінням, що в цей непростий період необхідно підтримати наших партнерів-орендарів. Скажу так, це не тактика, а наша стратегія. Цей крок допоміг нашим орендарям пережити період простою, і я щиро сподіваюся, що вони зможуть відновити свій бізнес у досить короткі терміни. Зі свого боку, ми зробимо для цього все можливе, що залежить від нас, як керуючої компанії ТРЦ.

Чи ведуться зараз переговори про знижки, які підходи в роботі з орендарями ви плануєте впроваджувати вже після виходу з карантину?
Розуміючи, що у наших орендарів за останні два місяці зупинилася операційна діяльність і можуть виникнути складності не тільки з продажем залишків колекцій, а й із замовленням нової продукції на майбутні періоди, ми вже запропонували дисконтні умови аж до кінця 3 кварталу.

Які активності плануються в ТРЦ з урахуванням забезпечення безпеки в ході подальшої роботи (маркетинг, промо-акції, івенти і тп)?
Зараз для нас важливо вибудувати комунікацію таким чином, щоб повернути відвідувачів в ТРЦ і донести, що об’єкт є безпечним для всіх. Тому наша стратегія вже сформована і базується, по-перше, на антивірусної комунікації з відвідувачами всередині ТРЦ і, по-друге, на закликах відвідувачів повернутися до офлайн шопінгу.

Як лідери на ринку торговельної нерухомості, що б ви хотіли побажати всім операторам і рітейлерам?
В першу чергу, хочу побажати нашим орендарям терпіння і фінансової стійкості, щоб пережити цей складний період. Впевнена, що за кожною проблемою завжди відкриваються нові можливості. І наша керуюча компанія завжди відкрита до діалогу і підтримки всіх починань наших орендарів.