м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Українські ритейлери фіксують зростання обсягів товарообігу у червні

Українські ритейлери фіксують збільшення обсягів товарообігу на 10–50% залежно від категорії товарів після відновлення роботи торговельно-розважальних центрів (ТРЦ) у червні, при цьому відвідуваність ТРЦ знизилася на 20%, повідомила директор консалтингової компанії UTG Євгенія Локтіонова. «Торговельна нерухомість і ритейл в Україні відновлюються. Послаблення карантинних заходів сприяло поліпшенню споживчих настроїв і зміцненню бізнес-активності у червні», — повідомила керівник UTG агентству «Інтерфакс-Україна».
Так, за три тижні червня-2020 порівняно з аналогічним періодом минулого року зростання обсягів продажу електроніки в середньому становило 50%, товарів для спорту — 30%, одягу — 20%, товарів для дітей — 18%, косметики та парфумерії — 10%, взуття — 5%. При цьому продаж товарів для тварин скоротився на 20%, констатують в UTG. «Відвідуваність за три тижні червня (після відкриття ТРЦ) порівняно з докарантинними показниками в середньому зменшилася на 20%. Це ми пов’язуємо з тим, що в ТРЦ все ще не працювали розважальні зони та ресторани», — пояснила Євгенія Локтіонова.
За даними UTG, у період дії карантину в березні-травні 2020 року товарообіг українських ритейлерів становив 255 млн грн, що на 2,5% нижче за показник аналогічного періоду минулого року. При цьому в березні-2020 показник товарообігу зріс на 10,4% порівняно з березнем-2019, а у квітні і травні 2020 року до квітня і травня минулого року показник скоротився на 15,5% і 2,7% відповідно. Найбільше зниження показників товарообігу у березні-травні-2020 порівняно з минулим роком зафіксовано у Чернівецькій (-15,8%), Закарпатській (-14,6%) і Хмельницькій (-12%) областях. Зниження товарообігу в Києві становить 6%. При цьому, якщо розглядати ситуацію за областями, у низці них було відзначено зростання товарообігу. Так, у Київській області зростання становило 9,3%, Кіровоградській — 7,8%, Чернігівській — 6,2%.

Источник: propertytimes