м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

У найближчі пару років очікується “бум” розвитку торговельної нерухомості в регіонах України – думка

“Буму” на ринку торговельної нерухомості в регіонах України можна очікувати в найближчі пару років, проекти реконцепції та редевелопменту застарілих об’єктів уже в розробці, повідомила директорка компанії UTG Євгенія Локтіонова.

“Торговельна нерухомість у регіонах наразі розвивається активніше, ніж у Києві та інших містах-мільйонниках. Пов’язано це з тим, що в регіональних містах із населенням менше мільйона питання про насичуваність ринку не стоїть, є міста, в яких торговельних центрів немає взагалі. Думаю, що в найближчі пару років на нас чекає певний “бум”, – сказала вона на прес-конференції “20 років еволюції комерційної та житлової нерухомості. Ретроспектива та тренди” в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За словами Локтіонової, сплеск активності на регіональному ринку торговельної нерухомості очікувався ще два роки тому, проте йому завадили президентські вибори та пандемія коронавірусу.

За її словами, наразі триває активна розробка проектів реконцепції та редевелопменту застарілих проектів у регіонах, реалізація яких очікується протягом півроку.

“У роботі нашої компанії на сьогодні сім проектів – Хмельницький, Вінниця, Кам’янець-Подільський, два проекти в Ізмаїлі та інших містах”, – розповіла експерт.

Як зазначив керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник, необхідність реконцепції та оновлення застарілих об’єктів стане питанням конкуренції та виживання.

“Змінюються споживча поведінка, люди швидше замовляють товари онлайн, не хочуть заходити в торговельні галереї. Все це призведе до того, що в застарілих, не концептуальних об’єктах без сучасних змін і зі старим ремонтом відвідуваність наближатиметься до нуля. Більш-менш вона триматиметься в якісних, сучасних об’єктах”, – пояснив він.

За словами Олійника, додатковим стимулом розвитку торговельної нерухомості в регіонах і за межами великих міст є активне котеджне будівництво.

“Коронавірус повернув споживача в сегмент котеджної нерухомості. Котеджні містечка зазвичай мають великі площі, там дуже низька щільність населення – їх складно наситити внутрішньою інфраструктурою. Тому вони тяжіють до районних торговельних центрів, які обслуговують ці території”, – додав він.

Формат районних ТЦ зберігатиме популярність на ринку в найближчі кілька років, вважає Локтіонова.

“Цей формат – найстійкіший до проблем коронакризи. Районний ТЦ розташований біля будинку, ви не залежите від транспорту, можете вийти туди в будь-який час по все необхідне. Плюс у таких ТЦ відкриваються пункти доставок інтернет-замовлень, які можна забрати поруч із домом”, – пояснила вона.

Компанію UTG створено в 2001 році. Фахівці компанії розробили понад 1300 концепцій об’єктів нерухомості. За роки роботи за участю компанії здано в оренду 4,7 млн. кв. м комерційних площ в Україні.

Джерело: https://ua.interfax.com.ua/news/press-conference/777674.html