м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Торгова нерухомість Херсона

За даними аналітиків компанії UTG в цей час в м. Херсон функціонують 1 регіональний, 2 окружних, 8 мікрорайонних, 13 спеціалізованих торгових центрів, 15 окремо стоячих супер і гіпермаркетів і 11 продовольчих ринків. Відповідно до класифікації ICSC, без урахування малих магазинів, приміщень формату street-retail, ринків міста, окремо стоячих супер- і гіпермаркетів, сукупна площа торгових об’єктів міста становить 161 289 м2, що відповідає показнику 498,1 м2 на 1000 жителів або 1 188,6 м2 на 1км2 площі міста. Керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник зазначає, що для більшості торгових центрів міста характерна висока частка вільних приміщень. «Станом на липень поточного року середньозважений рівень вакантності в Херсоні становить 22,6%. Це один з найвищих показників в Україні», – зазначив він.
Проте вакантність в популярних і відвідуваних торгових центрах, розташованих поблизу густонаселених житлових масивів, на перетині транспортних вузлів і пішохідних потоків, що володіють зручним доступом на громадському і особистому автомобільному транспорті, затребуваними брендами галереї моди, розвагами та закладами громадського харчування (ТЦ «Fabrika» , «ЦУМ», «Oskar», «Адмірал») коливається від 0-4%. На початок липня 2020 р. в місті діапазон орендних ставок за 1м2 приміщень галереї моди (площею 50-200 м2) пропонується в ціновому діапазоні 180 грн – 600 грн. Найвищі ставки (400 – 600 грн / міс /м2) відзначені в провідному торгового об’єкті Херсона – ТРЦ «Fabrika». Додатково оплачуються ПДВ, ОРЕХ (експлуатаційні платежі), маркетингові збори на просування і рекламу комплексу. Нижчі ставки характерні для популярних і відвідуваних центрів, розташованих поблизу густонаселених житлових масивів, на перетині транспортних вузлів і пішохідних потоків («ЦУМ», «Strip retail») і складають 300 – 400 грн. У більшості інших торгових центрів орендні ставки складають 180 – 250 грн / м2 /міс.
«Торгова мережа м. Херсона генерує виторги в розмірі 1,18 млрд. грн. З урахуванням поточного рівня доходів населення платоспроможний попит здатний забезпечити успішне функціонування для 173 140 м2 орендованих торгових площ. У той час як існуючий обсяг пропозиції на липень 2020 р. становить 161 289 м2. Однак в 2020-202 рр девелоперська активність практично відсутня і нові торгові торгових об’єкти до відкриття не задекларовано, – зазначає Костянтин Олійник. – З чого можна зробити висновок, що Херсон входить до складу небагатьох обласних центрів України, де залишається незадоволеним потенціал попиту. У той же час місто характеризується розвиненістю застарілих форм ринкової торгівлі. Отже, дефіцит приміщень в Херсоні (навіть з урахуванням повноцінного заповнення орендарями ТРЦ «Суворовський»), здатний забезпечити прибуткове функціонування, прийнятну вакантність і відвідуваність для нових торгових об’єктів, становить 11 851 м2».