м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Ринок офісної нерухомості Дніпра спіймав хвилю зростання – Commercial Property

У найближчі роки сегмент офісної нерухомості Дніпра може суттєво зрости: нині в місті ведеться будівництво декількох різних за масштабами бізнес-центрів. Сучасні проєкти підвищать якість пропозиції та змінять розстановку сил на цьому ринку.

ЗРОСТАННЯ РИНКУ

За останні два роки – у 2019-2020 – ринок офісної нерухомості Дніпра активізувався. За цей час було відкрито декілька бізнес-центрів і ще більше анонсовано майбутніх проєктів. Нова та перспективна пропозиція представлена як невеликими, так і доволі масштабними для міста офісними будівлями; деякі з них замінять застарілі споруди та прикрасять архітектурний ландшафт Дніпра.

Якщо порівнювати два останні роки, то 2019 був більш «врожайним» з погляду відкриття нових офісних проєктів, ніж 2020. Так, у 2019 ринок поповнився понад 30 000 м2 таких приміщень. Найбільшим об’єктом став торгово-офісний комплекс «Кудашевський» на вул. Барикадній, що має 20 300 м2 орендної площі. Окрім того, за цей час відкрились ще декілька об’єктів, площа яких варіюється приблизно від 1500 до 3500 м2.

Меншим був обсяг нової пропозиції 2020 року. Згідно з даними консалтингової компанії UTG основні об’єкти офісної нерухомості, що відкрились у місті торік, – це БЦ FABRIKA орендною площею 10 800 м2, що розташований на вул. Барикадній, і БЦ Pixel Plaza орендною площею 4245 м2, що на вул. Ливарній.

Відтак станом на початок 2021 року, за даними UTG, сукупна орендна площа офісних об’єктів у Дніпрі сягла 404 000 м2, що відповідає показнику насичення ринку близько 404 м2/1000 жителів. При цьому, за оцінками консалтингової компанії Colliers International (Україна), приблизно третина загальної пропозиції, а саме близько 124 000 м2, – це професійні бізнес-центри, які можна віднести до класів А та В.

ОРЕНДНІ СТАВКИ ТА ВАКАНТНІСТЬ

За словами гравців ринку, до карантину в Дніпрі спостерігалося помірне зростання попиту на офіси класів А та В. «Орендарі зважали на рівень оздоблювальних матеріалів, оформлення внутрішнього простору, інфраструктуру бізнес-центру (супутні послуги), на якість об’єкта загалом. До початку карантину, який запровадили в березні 2020 року, спостерігався стабільний попит на офісні приміщення площею понад 100 м2», – розповідає Артур Ванян, генеральний директор компанії Joint Industrial Park, якій належать 51 635 м2 офісної нерухомості класів В та С у Дніпрі, зокрема БЦ «Цитадель 1» і БЦ «Цитадель 2», проєкт БЦ FRANKLIN, інші офісні й адміністративні будівлі, а також офісні приміщення в ТРЦ NEO PLAZA.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №1(209) січень 2021.

Источник: Commercial Property