м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Роздрібний індекс GRAI демонструє деякі ознаки відновлення на європейських ринках

За підрахунками компанії Union Investment, яка відстежує привабливість світових ринків роздрібної торгівлі, у першому кварталі поточного року у порівнянні з показником минулого року, індекс Глобальної привабливості роздрібної торгівлі – Global Retail Attractiveness Index (GRAI) для ЄС почав зростати. Цей показник включає індекси таких країн ЄС як: Швеція, Фінляндія, Данія, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Австрія, Нідерланди, Бельгія, Ірландія, Португалія, Польща та Чехія, а також Великобританія. У цьому році GRAI  вказує на підвищення на шести ринках, серед яких найбільше зростання спостерігається в Італії та Польщі.

За даними міжнародних експертів, європейські ринки роздрібної торгівлі значною мірою поглинули прямий і непрямий тиск від зростання цін через дефіцит товарів і високі витрати на енергоносії, посилені триваючою війною в Україні. Але незважаючи на все, тенденції вказують на зростання GRAI для шести з 15 країн ЄС порівняно з першим кварталом 2022 року. Втрати в інших країнах є помірними, за кількома винятками в скандинавських країнах.  «Позитивні зміни на європейських ринках праці та той факт, що роздрібні продажі знову зростають у всіх 15 країнах протягом тривалого часу, вказують на відновлення та повернення ринків до рівня до пандемії в довгостроковій перспективі» , – сказав Олаф Янсен, керівник відділу досліджень нерухомості Union Investment.

При цьому найбільше зростання індексу порівняно з першим кварталом 2022 року демонструють Італія з плюсом на 7 пунктів та Польща з плюсом на 6 пунктів. У рейтингу країн лідирують Польща (127 балів) і Чехія (122 бали), за ними йдуть Португалія (116 балів) і Німеччина (115 балів). Далі йдуть Франція та Італія з 113 очками. А ось Швеція та Данія йдуть на задньому плані Європи з 83 та 86 очками відповідно. Далі йдуть Австрія (95 балів) і Велика Британія (102 бали). Найбільший приріст в Італії (+7 пунктів) та Польщі (+6 пунктів). Найбільше програли Данія з мінусом 17 очок і Швеція (-12 очок).