м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Онлайн-вітрина Facebook Shops – новий канал комунікації зі споживачами

Стрімкий розвиток нових онлайн технологій стає одним з головних факторів подальшої успішної роботи рітейлерів. Одним із підходів може стати новий сервіс Facebook Shops, який дає можливість продавати товари в соцмережах, таких як: Facebook і Instagram. «Нова технологія дозволяють ритейлерам розмістити свої онлайн-вітрини і тримати зв’язок з клієнтами незалежно від розміру компанії та бюджету. Таким чином, навіть невеликі оператори зможуть розвивати свій роздрібний бізнес несучи при цьому менші витрати в порівнянні з фізичними платформами», – підкреслив можливості онлайн-вітрини партнер компанії UTG Артем Непосєдов.
Як повідомляє The Financial Times, засновник Facebook Марк Цукерберг зазначив, що новий сервіс компанія прискорено запустила в зв’язку з підвищеним попитом на інтернет-торгівлю під час пандемії. Роблячи покупки в Facebook Shops, споживачі безпосередньо можуть зв’язуватися з продавцями через популярні месенджери: WhatsApp, Messenger або Instagram Direct, відстежувати поставки або задавати питання. Планується, що сервіс не залишить без уваги і програми лояльності, вони отримають свої інструменти для відстеження реакції споживачів. При цьому у покупців буде можливість відправляти повідомлення в фізичні магазини або купувати товари безпосередньо онлайн. Тим самим, зберігається значення останніх.
Вцілому, Facebook планує, що незабаром 2,6 млрд користувачів почнуть робити покупки через Facebook і Instagram. На думку видання, новий сервіс ставить Facebook в пряму конкуренцію з такими майданчиками онлайн-торгівлі, як Amazon і eBay. У той же час керівник Facebook відзначив, що у компанії немає мети продублювати досвід Amazon. Facebook на своїй платформі продовжить працювати з сервісами електронної комерції, такими, як Shopify, який підтримає підприємства малого бізнесу, подбавши про аналітику та платежах. До того ж, Марк Цукерберг повідомив, що компанія буде співпрацювати з судноплавними і логістичними службами. А для перевірки онлайн-ритейлерів і захисту від контрафактної продукції Facebook зосередиться на розвитку своєї нової служби в США і Західній Європі, які мають для цього інфраструктуру. Надалі також планується оцінювати репутацію продавців та вести їх рейтинги.