м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Оборот роздрібної торгівлі України став рекордним з 2013 року

За даними компанії UTG (і головного управління статистики Києва, Державної статистичної служби України), оборот роздрібної торгівлі в Україні за підсумками 2020 року зріс на 10,7% в порівнянні з 2019 роком і склав 1,21 трлн грн. Найбільше зростання споживчої активності зафіксовано в Київській (21,4%), Волинській (17,7%), Запорізькій (16,8%), Чернігівській (16,6%), Хмельницькій (16,2%) областях. Незначне зниження зафіксовано лише в Закарпатській області (-0,3%).

 

Снимок экрана 2021-01-27 в 11.47.58.png

 

Фахівці компанії UTG відзначають, що незважаючи на негативні попередні прогнози і очікування, позитивна динаміка цього року стала можливою завдяки наступним факторам:

 

– Істотна зміна структури продажів за підсумками 2020 року в зв’язку із закриттям магазинів одягу та взуття через вимушений карантин. Спостерігається збільшення середнього чека, перерозподіл споживчих переваг – зростання продажів в сфері ремонту, будівельних матеріалів, меблів, товарів для дому та великої побутової техніки, організація домашніх офісів і підвищення попиту на комп’ютери, периферійні пристрої, супутню техніку. Значно зросли витрати на медицину і фармацевтичні товари.

 

– Закриття кордонів і відсутність можливості виїзду за кордон. Заощадження та накопичення залишилися в Україні, сприяли реалізації відкладеного попиту – жвавий літній сезон, масові знижки рітейлерів, покупки більш дорогого одягу і взуття, що виглядають краще і служать довше. Крім того, накопичення реалізовувалися в дорогі покупки тривалого користування (квартири, автомобілі);

 

– Стрімкий розвиток маркетплейсів: На тлі карантину і вимушеного закриття магазинів, онлайн-платформи з надання продукції третіх компаній (Rozetka, Алло, Amazon, Rakuten, Alibaba) активно нарощували товарообіги. Розширився попит на товари, які раніше не були представлені і затребувані в мережі – одяг і взуття, ліки, косметика і парфумерія, спортивні товари, дитячі іграшки, посуд, меблі, алкоголь, книги, товари для саду та городу, інструменти, авіаквитки, побутові послуги та інше. Також відбулося залучення нових вікових категорії споживачів (у віці 50-60 років, діти і підлітки).

Снимок экрана 2021-01-27 в 11.54.02.png