м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Нульове споживання енергії – ресурс стійкості нерухомості

Провідні світові девелопери комерційної нерухомості велику увагу приділяють сталогому розвитку, екологічним рішенням і тому, що ми називаємо «зеленими технологіями». В Україні ключові гравці також прагнуть знизити споживання енергії в цілях економії при експлуатації і обслуговуванні будівель. Наприклад, з 2014 р кращий ТРЦ України – Ocean Plaza розвиває напрямок підвищення енергоефективності об’єкта і впроваджує програму енергозбереження – відзначають фахівці компанії UTG. Ще далі в цьому напрямку пішов провідний міжнародний оператор McDonalds, запустивши перший в світі об’єкт з нульовим споживанням енергії.
За інформацією компанії McDonalds, перший в своєму роді ресторан з нульовим споживанням енергії розташован в парку Walt Disney World в США. На площі 745 м2, передбачені сонячні панелі на даху, фотоелектричні скляні панелі, вбудовані по всій будівлі, а також сонячні батареї на парковці підприємства. Крім цього в будівлі створена автоматизована система енергопостачання і пасивна вентиляція залу, яка дозволяє регулювати температуру і не перешкоджає циркуляції повітря. Ці інновації впроваджені в рамках глобальних ініціатив McDonalds зі сталого розвитку та переходу на поновлювані джерела енергії.
В цей час флагманський об’єкт працює в тестовому режимі на доставку і винос. Пізніше ресторан буде відкритий в штатному режимі з можливістю обслуговування відвідувачів в залі. «Ці безпрецедентні часи підкреслюють важливість інновацій для безпеки і сталого розвитку в довгостроковій перспективі, – відзначає Маріон Гросс, головний менеджер McDonalds з постачання в Північній Америці. – Здоров’я та безпека наших гостей і співробітників залишаються головним пріоритетом для McDonalds, але ми також посилено працюємо над тим, щоб вносити свій внесок у стійкий розвиток на благо всієї планети».