м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

На допомогу рітейлерам – доповнена реальність

Сучасні технології не стоять на місці і вже сьогодні є маса можливостей, які можуть використовувати оператори для просування своєї продукції. Серед них одне з перших місць займає доповнена реальність, що дозволяє поєднати фізичний магазин та віртуальний простір. «Можливостей застосування доповненої реальності в ритейлі досить багато і споживачі з інтересом використовують нові технології. Рітейлерам це дає такі переваги як: синергія офлайн і онлайн просторів, економія часу на покупку, зниження кількості повернення товарів, краща пропозиція для покупців / персоналізація, візуалізація покупок, зручність мобільного використання», – пояснює переваги віртуальної реальності партнер компанії UTG Артем Непосєдов.
Як перший приклад він наводить досвід британського інтернет-магазину одягу та косметики ASOS, який недавно запустив пробну версію сервісу – See My Feet. З його допомогою покупці можуть приміряти одяг на різні типи фігур: програма надає 16 варіантів однієї сукні на різних моделях. Ще однією ілюстрацією можуть служити примірочні від компанії Lamoda. Як пише видання belretail, влітку 2019 року магазин одягу та взуття Lamoda відкрив віртуальну примірювальну для одного з найбільш затребуваних товарів в категорії – кросівки. Технологія доповненої реальності дозволяє покупцям побачити кросівки на своїй нозі та оцінити їх ще до замовлення – просто наводите камеру на ноги і приміряєте обране взуття. За рахунок введеної технології ритейлер розраховує збільшити конверсію і скоротити кількість відмов після примірки. Також вибрати ідеальне взуття допоможе і додаток компанії Nike. За допомогою програми Nike Fit покупці можуть самостійно відсканувати свої стопи по фотографії, а спеціальна технологія виміряє їх розмір і відзначає характерні особливості. Потім покупцям будуть запропоновані моделі, в яких вони будуть відчувати максимальний комфорт як при звичайній ходьбі, так і при занятті спортом.
Доповнену реальність для просування продукції використовує і торговельна мережа IKEA. Технологія IKEA Place допомагає «приміряти» новий диван ще перед його покупкою. У 3D моделі можна знайти всі меблі з каталогу компанії – користувачеві досить направити камеру на простір і почати розставляти вподобані меблі з головного меню програми. Більш того, покупці можуть знайти меблі у каталозі за допомогою фотографії, а якщо це не меблі IKEA, то додаток покаже доступні схожі варіанти. Цікавий кейс з використанням додаткової реальності є у канадського магазина Mountain Equipment Co-op. Компанія займається продажем спортивного одягу та спорядження і зіткнулася з такою проблемою – незручність повного розміщення асортименту в магазинах. Але за допомогою віртуальної реальності все намети компанії MEC знайшли 3D-моделі, і тепер клієнт може вивчити будь-яку деталь товару, що цікавить як зовні, так і всередині.
Доповнену реальність можна використовувати і продуктовим операторам. Так компанія Heinz, модифікувала етикетку своїх продуктів і тепер, варто покупцеві навести камеру смартфона, як він отримає додаткову інформацію про продукт і рецепти з авторської кулінарної книги від Heinz Tomato Ketchup. При цьому будь-який рецепт можна зберегти у форматі PDF, а на офіційній сторінці в Facebook подивитися тематичні відео. Нові технології ввела і Domino’s Pizza, завдяки чому любителі піци можуть взяти участь в процесі приготування – вибрати будь-які інгредієнти, соуси, тісто і спостерігати, як це все буде готуватися в супроводі яскравих візуальних ефектів. Крім цього, покупці можуть відслідковувати своє замовлення під час його доставки.