м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Магазини в «хмарах» – можливості підвищення ефективності

Зараз рітейлери прагнуть знайти нові можливості для підвищення ефективності роботи своїх магазинів. Одним із шляхів може стати відео аналітика, яка завдяки хмарним платформ стає доступною не тільки великим мережам, але і невеличким магазинам. «Традиційно відео аналітика все частіше застосовується ритейлерами для забезпечення безпеки, оптимізації бізнес-процесів, підвищення рівня сервісу і скорочення втрат. Але зараз число завдань, що вирішуються за допомогою штучного інтелекту та комп’ютерного зору, зростає з кожним днем і стає необхідним стандартом ринку рітейлу», – відзначають експерти компанії UTG.
Відеоспостереження і відео аналітика за допомогою хмари, на думку більшості міжнародних фахівців, є однією з найбільш перспективних технологій ринку. І, якщо раніше необхідно було купувати дороге ПО і устаткування для відео аналітики, включаючи сервера та спеціальні моделі камер, то зараз достатньо будь-якої IP-камери і пристрою з доступом в інтернет. Для створення повноцінної системи рітейлерам не потрібно купувати і встановлювати складне дороге обладнання, досить мати тільки камери і канали передачі даних. Все інше обладнання розташовується на стороні хмарного оператора, а інформація зберігається в хмарі. Тому використання хмарних рішень – постійно наростаючий тренд. Так за даними аналітичної компанії MarketsandMarkets, загальносвітовий попит на VSaaS зростає в середньому на 31,5% в рік. А, завдяки зниженню вартості, спрощенню процесів настройки та експлуатації, хмарна відео аналітика все більше буде проникати в рітейл, пройшовши довгий шлях від закритих систем безпеки великих компаній до невеликих магазинів.
Наприклад, рітейлерам відео аналітика допомагає в боротьбі за лояльність покупців, поліпшенню якості обслуговування, забезпечення безпеки. Зокрема, відео -облако може виконувати контроль черг. Так, якщо у каси зібралася черга більш ніж з п’яти чоловік на термін більше двох хвилин, хмарний сервіс відправляє повідомлення на телефон відповідального співробітника, який може відкрити додаткову касу. Одержуваний при цьому ефект – зниження черг і підвищення лояльності покупців. Інші важливі опції – облік робочого часу співробітників, а також контроль кількості відвідувачів в торговому залі. Також за допомогою відеоаналітики можна вести аналіз поведінки відвідувачів, який заснований на застосуванні так званих теплових карт, візуалізуючих інтенсивність руху в поле зору камери за певний період. Тим самим відео аналітика дозволяє зрозуміти, як вплинуло на потік покупців промо, встановлене в будь-якій частині торгового залу, чи був приплив відвідувачів до вітрин з акційним товаром і тп.