м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Кількість договорів купівлі-продажу по всій Україні зменшилася вперше за 6 років

За даними компанії UTG, у 2020 році кількість укладених договорів купівлі-продажу квартир та індивідуальних житлових будинків склала 278 675 шт., що на 7,3% менше показника 2019 року.

Відносно 2019 року, в усіх областях України (крім Вінницької [+ 6,86%] та Київської [+ 6,87%]) спостерігалося скорочення кількості укладених нотаріусами договорів купівлі-продажу житлової нерухомості. Антилідерами стали Тернопільська (-18,76%), Миколаївська (-17,59%) і Полтавська (-17,04%) області.

Кількість угод в Києві скоротилася на 3059 договорів або 7,37% у відносному вираженні.

За словами керівника Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтина Олійника, з 2014 по 2019 спостерігалася щорічна тенденція зростання кількості угод в більшості регіонах України. Через епідемію короновіруса планетарного масштабу в 2020, скорочень, зростання безробіття, втрати частини доходів, переходу на віддалену форму роботи, змін звичного способу життя, покупці відмовляються від дорогих покупок, займають вичікувальну позицію, а позитивний тренд зупинився.

При цьому зберігається висока активність на ринку нерухомості: девальвація національної валюти, зростання інфляції, повна недовіра населення до банківської системи, відсутність доступних інвестиційних можливостей для широких верств населення роблять вкладення в нерухомість фінансовим інструментом збереження накопичень / альтернативою примноження заощаджень.