м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Інвестиції в світовий фудтех-ринок зросли на 15% в першій половині 2020 року

Зараз у всьому світі відбувається зміна звичок споживачів – сервіси доставки продуктів показують колосальне зростання замовлень. Тому технологічні розробки в сфері продуктів харчування, так звані фудтех-проекти, в усьому світі привертають найбільші інвестиції, – вважають експерти компанії UTG. Так, в першому півріччі 2020 року сума інвестицій у світовій фудтех-ринок зросла з $ 7,439 млрд до $ 8,583 млрд у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Згідно з даними видання Inc, в звіті венчурного фонду Fuel for Growth відзначається, що за минулі півроку в фудтех-секторі відбулася 331 угода на $ 8,583 млрд. Найчастіше інвесторів цікавили вкладення в сервіси доставки їжі (34% угод). На другому місці виробництво органічних і натуральних продуктів харчування (23%). На стартапи для ресторанів і бізнесу довелося 15%. Виробництво альтернативного м’яса і молока зацікавило 10% інвесторів. Угоди сервісів по персоналізованому харчування та медичних технологій склали 10%. Також інвестори вкладалися в онлайн маркетплейси, додатки для переробки відходів і с / г технології.
Наприклад, найбільша угода на ринку фудтеха пов’язана з сервісами доставки. У 2020 році в Індонезії компанія Gojek привернула в березні 2020 року $ 3 млрд. Якщо не брати до уваги сервіси доставки і готової їжі, найпомітнішими угодами стали проекти сектора альтернативного харчування, які займаються виробництвом рослинної м’яса, риби і курки. Особливо великі угоди зробили компанії: Impossible Foods – $ 500 млн, LIVEKINDLY – $ 200 млн, Good Catch – $ 37 млн. При цьому майже половина угод в фудтехе доводиться на США – 48%. В Європі уклали 26% угод, в Азії – 18%. 5% угод уклали на Близькому Сході, близько 3% – в Африці та Австралії.