м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Інтерес інвесторів до торгових центрів зростає

Ситуація з корона вірусом в усьому світі призвела до того, що активи на багатьох ринках різко подешевшали. Багато інвестори задаються питанням, у що вкластися зараз, щоб не тільки зберегти свої кошти, а й заробити у майбутньому. Саме так чинить компанія Ingka Centers – власник частини компанії Ikea Group та багатьох торгових центрів по всьому світу. Зараз вона веде переговори про придбання нерухомості у центральних районах американських міст. «Більшість міжнародних експертів сходяться на думці, що зараз – хороший період для вкладень в акції зарубіжних компаній без боргових зобов’язань та нерухомість, яка згодом зможе знову наростити свою вартість. Також важливу роль відіграє диверсифікація активів. Тому інтерес до торгової нерухомості в усьому світі і в Україні з боку інвесторів буде зростати», – пояснює партнер компанії UTG Артем Непосєдов.
За даними видання Retail Detai, зараз Ingka Centers є власником 45 торгових центрів в Європі та Азії і тепер компанія планує зайнятися розвитком своєї мережі нерухомості на території США. Генеральний директор Ingka Centers Джерард Гренер розповів, що зазвичай компанія будує торговий центр або торговий парк навколо вже існуючих меблевих магазинів IKEA. Але тепер шведська компанія бачить багато нових можливостей для розвитку свого ритейл-напрямку і почала активний пошук майданчиків для майбутніх магазинів. Причому, розглядається придбання і подальший ремонт таких об’єктів нерухомості як: колишні поштові відділення, універмаги і діючі торгові центри.
Нагадаємо, що на початку 2020 року Ingka Centers вже придбала перший торговий центр у Лондоні без магазину Ikea. У США Ingka Centers спочатку планує побудувати багатоцільові торговельні центри, щоб використовувати їх як «місця для зустрічей», які мають широкий спектр послуг. За словами Гренера, крім роздрібної торгівлі, в багатоцільових торгових центрах будуть розміщуватися оператори з різних сфер: від охорони здоров’я і освіти до розважальних. Наприклад, у Китаї в торговому центрі, що належить компанії, поступово впроваджується проект по інтеграції житлових приміщень і прилеглих офісів безпосередньо в ТЦ.