м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Місія можлива – UTG у юридичному комітеті Malls Club

У всьому світі компанії об’єднуються щоб ефективніше захищати свої інтереси у різні асоціації та організації. Такі об’єднання виступають посередниками між бізнесом та державою, та відстоюють інтереси першого. Окрім цього в них можливо на принципах співробітництва та взаємодопомоги вирішувати питання, що становлять спільний інтерес. Саме тому до складу Юридичного комітету Malls Club увійшов керівник юридичного департаменту компанії UTG Дмитро Уманец. За його словами, 11 жовтня відбулась перша зустріч комітету, де обговорювалось широке коло актуальних проблем, що стосуються роботи торговельно – розважальних центрів під час триваючої збройної агресії рф на території України. Наприклад, одне із питань стосувалося можливості отримання ліцензії на право зберігання пального для стаціонарних ємностей об’ємом більше п’яти літрів, що є актуальним під час забезпечення ТРЦ електроенергією від дизель-генераторів. При цьому наголошувалось, що зберігання пального без такої ліцензії в деяких випадках може призвести до накладення штрафних санкцій на суб’єкта господарювання у розмірі 500 000 грн.

«У фокусі обговорення керівників юридичних служб ТРЦ були відразу декілька важливих питань, – розповідає Дмитро Уманец. – По-перше, це робота по нотаріальним договорам та укладення додаткових угод до них, робота реєстрів. По-друге, забезпечення ТРЦ електроенергією шляхом встановлення та підтримання роботи дизель – генераторів та їх правове оформлення, а також можливі ризики при взаємодії з уповноваженими та контролюючими органами». Також, за його словами, на зустрічі було обговорено:

а) шляхи компенсації орендарями додаткових витрат ТРЦ на забезпечення аварійним енергозабезпеченням загальних та орендованих площ ТРЦ;

б) порядок внесення змін до раніше погоджених умов співробітництва між ТРЦ та орендарями;

с) виконання попередніх договорів, що були укладені сторонами до та на початку введення в Україні військового стану;

д) практична робота ТРЦ з Z-звітами орендарів та проблемні питання, що можуть виникати у процесі обчислення розміру товарообігу в об’єкті орендаря;

е) досвід взаємодії ТРЦ з податковими органами та порядок вирішення спірних питань між ТРЦ та орендарями в умовах військового стану.

Учасники зустрічі обмінялись власними думками та набутим практичним досвідом щодо обговорюваних тем та законодавчих новел, а також поділилися конкретними кейсами та правовими механізмами при вирішенні спірних питань між ТРЦ, орендарями та контролюючими органами. Серед іншого, значну увагу учасниками зустрічі було приділено забезпеченню коректного виконання, продовженню та внесенню змін до існуючих договірних відносин між ТРЦ та орендарями у контексті виїзду громадян України (у тому числі посадових осіб, підписантів, нотаріусів) до інших країн. Так, уповноважені особи, наразі, часто не мають фізичної можливості брати участь в підписанні відповідних документів та угод на території України. До того ж нотаріуси, які раніше посвідчували юридично значимі документи сторін, також, не рідко, перебувають за межами України. Такі об’єктивні фактори, що не залежать від волі сторін, можуть суттєво ускладнити господарські правовідносини між орендарями та ТРЦ та перешкоджати своєчасному вирішенню нагальних проблем.

Учасники юридичного комітету Malls Club підтвердили важливість та ефективність функціонування такого професійного майданчика для обговорення та вирішення нагальних питань галузі. Було досягнуто згоди щодо необхідності проведення аналогічних зустрічей на регулярній основі та розширення кола питань до обговорення. Результатом такої колективної роботи у подальшому може бути розробка відповідних ініціатив для розгляду, експертизи та їх можливої імплементації уповноваженими органами.