м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Бум торгової нерухомості у Вінниці

За останній рік у Вінниці відкрилися 2 нових ТРЦ, один об’єкт був повністю реконструйований і збільшений, у 2-х ТЦ добудовані нові черги. Забезпеченість торговими площами на 1000 жителів міста випередила всі обласні центри України, наблизившись до столиці. За даними компанії UTG, у разі реалізації нових проектів на ринку міста утвориться профіцит торгових площ.

На травень 2021 року у Вінниці функціонують 1 регіональний, 7 окружних, 8 мікрорайонних, 13 спеціалізованих торгових центрів і 3 окремих гіпермаркета. Сукупна площа торгових об’єктів міста становить 212 720 м2 або 574,3 м2 на 1000 жителів і відповідає 2 місцю по Україні після Києва.

За словами керівника Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтина Олійника, у Вінниці спостерігається висока будівельна активність. У 2020 році відкрилися: «Епіцентр» в лайф-стайл форматі, ТЦ «Smile City», добудована нова черга ТРЦ «ПетроЦентр». У 2021 році за концепцією UTG була запущена нова черга в ТРЦ «MegaMall», повністю перебудований ТРЦ «Дастор» з ребрендином в «S)Mall» (автор реконцепції і ексклюзивний брокер – UTG).

До кінця року очікується відкриття «THE MALL» (GLA = 5500 м2) і початок будівельних робіт на ТРЦ «Бригантина» (GLA = 60 000 м2).

«У разі реалізації та запуску в експлуатацію нових проектів на ринку міста утвориться профіцит торгових площ, що призведе до насичення ринку, спровокує відплив орендарів з морально застарілих ТРЦ і об’єктів, що втрачають популярність, зростання вакантності і корекцію ставок оренди в сторону зниження», – уточнює Костянтин Олійник .