м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Боротьба на всіх фронтах – відвідуваність торгової нерухомості столиці сьогодні

Зараз усі види бізнесу отримують жорсткий досвід виживання у надзвичайних умовах. Особливо це стосується торгової нерухомості. Військові дії спровокували відтік населення з країни, девальвацію національної валюти, стрімку інфляцію, загальне зниження споживчих настроїв, що призвело до зниження середньодобової відвідуваності торгових об’єктів. За підрахунками екпертів компанії UTG, середньозважений показник відвідуваності для великоформатних торгових центрів столиці на жовтень 2022 року становив 325 осіб на 1000 м2 GLA, тим самим знизившись щодо початку року на 35,7%.

Згідно з розрахунками аналітиків, відвідуваність регіональних ТРЦ Києва у 3 кварталі поточного року порівняно з 2021 роком мирного часу значно зменшилася на 45% з 407 до 224 осіб на день. Аналогічна ситуація спостерігається і в окружних об’єктів – їх трафік також скоротився на 30% у порівнянні з довоєнним часом з 669 до 468 осіб на день. Істотне падіння відвідуваності в порівнянні з мирним часом пояснюється впливом багатьох факторів. Перш за все, через воєнні дії в Україні відбувається як внутрішнє так і зовнішнє переміщення людей. На тлі цього спостерігається зміна портрета споживача, особливо у регіонах, яке пов’язано з тим, що забезпечені мешканці виїхали, на місце яких прийшли переселенці з малими доходами. Це призводить до невідповідністьі представлених брендів доходам населення. Окрім цього все більше українців вимушені скоротити витрати і намагаються уникнути відвідування громадських місць та транспорту зі значним скупченням людей через можливі повітряні тревоги. Все це призводить до того, що населення стало рідше відвідувати торгові об’єкти. Але тим людям, які залишилися в країні, як і раніше, необхідно робити покупки як продуктів першої необхідності так і інших товарів. На тлі переміщення людей, спостерігається залучення у торгові об’єкти потоків нових, більш вікових споживачів від 50-60 років. Окрім цього, незважаючи на скорочення витрат та купівлю меншої кількості товарів, українці звертають увагу на вигідніші пропозиції та розпродажі. В то й же час зростає лояльності до здійснення покупок онлайн, тому частка віддалених покупок зросла на +25%.

Але, всупереч негативних наслідків війни, зважаючи на те, що у порівнянні з лютим-березнем покупці поступово повертаються до країни, видвідуваність торгової нерухомості буде поступово зростати. Окрім цього, необхідно брати до уваги такі фактори як відкладений попит, який безумовно вплине на товарообіг торгової нерухомості, хоча поки що більшість українців дорогі покупки вважають за краще залишити трохи на пізніше.

Джерело: AllRetail