м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Багатофункціональні комплекси стануть найбільш затребуваними

Згідно зі статистикою, карантин привів до того, що попит на житло знизився на 50-60% в сегменті економ-класу, на 30% – на об’єкти комфорт-та бізнес-класу, і тільки на 15% – в сегменті багатофункціональних житлових комплексів та об’єктах формату live- work-play. «Все це говорить про те, що зараз і у найближчому майбутньому такий тип нерухомості буде більш затребуваний, ніж віддалені великі комплекси з однією функціональною складовою», – вважає провідний архітектор компанії UTG Максим Сінулін.
За підрахунками аналітиків UTG, якщо ще в січні-лютому близько 70% всього існуючого попиту було сконцентровано на житлових комплексах з розвиненою внутрішньою інфраструктурою, то після карантину частка об’єктів цих форматів в структурі продажів може перевищити 80-85%. На думку архітектора, у поняття просто «житловий будинок» в місті є всі шанси після карантину канути в лету. На зміну приходять комплекси, що включають в себе різноманітні функції і послуги, де нежитлова частина перевищує більше 10% від загальної площі. «Людина повинна мати можливість жити, працювати, харчуватися та відпочивати в межах однієї території МФК. До того ж такі проекти не прив’язані до сусідніх і запланованим до будівництва будівель, так як вони здатні забезпечити жителів усіх найнеобхіднішим прямо на своїй території », – пояснює Максим Сінулін. – Приміром, жителі МФК «Smart Plaza», концепція яких розроблена фахівцями UTG, мають локальний доступ до супермаркету, офісів, аптекам, можуть скористатися швидкою доставкою з зон громадського харчування, а також зелену зону на даху ТЦ». Такі опції, на його думку особливо важливі і затребувані жителями зараз, коли парки та сквери заборонено відвідувати. При цьому важливо, що управлінська компанія МФК здатна забезпечити всі заходи безпеки для відвідування експлуатованого даху, на відміну від міських комунальних служб.
Крім цього, торговельні об’єкти в МФК мають велику стійкість. Як показує статистика, якщо в окремо розташованих ТЦ відвідуваність у період карантину впала в середньому на 80%, цей показник для торгової частини МФК знизився на 50-55%. Наприклад, у ТЦ Smart Plaza Obolon зараз 42% площі функціонує, а відвідуваність впала на 54%. «Це доводить, що потреба в магазинах біля будинку актуальна. І ця тенденція збережеться як під час карантину, так і в подальшому», – вважає Максим Сінулін.