м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Залишайтеся на зв’язку зі споживачами

У рітейлі як на міжнародному так і на локальному рівні відбуваються значні трансформації, пов’язані з поточними обставинами, які змінять ринок в довгостроковій перспективі. «Тому брендам вкрай важливо усвідомити нову реальність, бути на зв’язку зі своїми споживачами, підтримувати їх, а також адаптувати свої послуги та товари до нових запитів покупців», – вважає партнер компанії UTG Артем Непосєдов. Показовим прикладом такої стратегії є досвід компанії Nike, який може бути цікавий практично будь-якому ритейлеру, бажаючому зрозуміти як вижити в майбутні місяці.
Розглянемо кроки, які зробила компанія Nike під час початку COVID-19. як Як пише видання rb, перш за все, компанія стала просувати не тільки свій інтернет-магазин, але і додатки для фітнесу, щоб під час ізоляції клієнти зберігали фізичну активність. За даними Nike, завдяки цьому щотижневе використання її фітнес-додатків зросла на 80%. При цьому активна взаємодія споживачів з додатками для фітнесу, безумовно, переростало в перегляди комерційних пропозицій компанії. Крім того, Nike вдалося перенаправити товари, призначений для фізичних магазинів, безпосередньо клієнтам через численні сервіси доставки. Також зробила компанія і після закриття магазинів в США – бренд запустив рекламну кампанію «грай всередині», пов’язану з його фітнес-додатком Nike Training Club (NTC). Зараз програмою можна користуватися безкоштовно. Раніше преміум-версія, яка пропонує 185 тренувань, коштувала приблизно $ 15 на місяць.
«Постійний зв’язок підвищує залученість споживача в ідеологію свого продукту, тому міжнародний ритейлер зміг зберегти продажі навіть в період карантину», – підкреслив Артем Непосєдов. Наприклад, за даними виконавчого віце-президента і CFO Nike Енді Кемпіон, в цей час продажу компанії демонструють зростання в порівнянні з докризовими показниками. Зрозуміло, що багатьом рітейлерам складно організувати швидкий перехід до цифрових послуг, а стратегія Nike не універсальна, але це один з працюючих варіантів виходу з ситуації, що виникла.