м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Оголошено фіналістів премії ECSP Design and Development Awards 2023

Міжнародна спільнота оголосила фіналістів премії Design and Development Awards 2023 на MAPIC 2023. Переможців буде нагороджено на церемонії у березні 2023 року. Що важливо, всі переможці – це торгові центри після реконцепції. Експерти компанії UTG неодноразово наголошували, що у поточних умовах реконцепція чи оптимізація роботи діючих ТЦ є дуже актуальною. «Простіше та вигідніше усунути недоліки діючого об’єкта, ніж будувати новий. І розуміння того, що об’єкт повинен постійно розвиватися, є у багатьох світових девелоперів. Тому приклад міжнародних об’єктів – переможців премії Design and Development Awards 2023 підтверджує це», – підкреслюють у компанії UTG.

Щорічно з 1977 року премія European Design and Development Awards присуджується за найвизначніші нові та відремонтовані або розширені торгові центри Європи. У цьому році кращими проектами стали наступні торгові центри.

ТЦ Mercato

Розташован у районі Corso Sardegna, Генуя. Власник: Mercato Corso Sardegna Srl. Дата відкриття: 26.05.2022

Цей об’єкт розташован на місці колишного загального фруктово-овочевого ринка Генуї, збудованого у 1926 році. Зараз він перетворений та перепрофільований. На його теріторії розташовано: роздрібні магазини, кафе, ресторани, офіси, тренажерний зал, діагностичний медичний центр, професійні послуги, продуктовий магазин. Але головная його риса- багатофункціональний ландшафтний простір, доступний для заходу усіх охочих. Оригінальна будівля була ретельно відреставрована, а нові втручання відповідають історичному контексту. Окрім цього, у ТЦ оптимізовано природне освітлення, встановлено систему збору дощової води та розміщені фотоелектричні панелі.

ТЦ Aleja

Любляна, СЛОВЕНИЯ. Власник – компанія Європейські торгові центри SES Spar. Дата відкриття: 8 травня 2020 р.

Aleja – великий торговий центр у густонаселеному північному заході міста Любляни. Це один із найбільших проектів роздрібної торгівлі в Словенії за останні роки. Він поєднує в собі магазини, гастрономію, розваги та послуги. На трьох рівнях общею площею 32 000 кв. м розташовано понад 80 міжнародних, словенських та місцевих магазинів та ресторанів. Два рівні паркування забезпечують місце для 1600 автомобілів, а до центру міста також легко дістатися громадським транспортом, велосипедом та пішки. Цей ТЦ також включає перший в Словенії ігровий майданчик Planet Lollipop. Головна риса ТЦ Aleja – дах, спроектований як повністю доступний зелений простір для активного відпочинку з дитячими майданчиками, велосипедними доріжками та батутом. Зовнішній дизайн натхнен символічним драконом міста Любляни і має фасад, що нагадує шкіру дракона, з використанням ромбоподібної нержавіючої сталі та плитки з кольорового скла. Також ТЦ відрізняється високим рівнем природного освітлення та великою системою збирання дощової води.

ТЦ BEO

 

Белград, Сербія. Власник – компанія MPC Properties та Atterbury Europe. Дата відкриття: 25 червня 2020 р.

Торговий центр BEO складається із трьох рівнів загальною площею 44 528 кв. м та двома підземними рівнями, що забезпечують паркування на 1200 автомобілів. Він пропонує понад 130 світових та регіональних брендів у різних категоріях. Має інноваційну архітектурну концепцію з великими відкритими майданчиками, ширшими коридорами та великою кількістю природного світла та зелені. У центрі є унікальний фуд-корт з двома терасами на другому поверсі, 13 сучасних ресторанів, що включають як фаст-фуд, так і вишукану кухню, а також багатозальний кінотеатр з 8 високотехнологічними екранами. Безпечний дитячий майданчик, що охороняється, відображає сімейний характер центру. Помітним новим орендарем ТЦ став відомий німецький модний бренд Peek&Cloppenburg, який відкрив свій перший магазин у Сербії у цьому торговому центр.

Cano Centre

 

Luftbild des CANO in Singen. Foto: Heiko Meyer

Зінген, Баден-Вюртемберг, Німеччина. Власник: CANO Singen G.m.b.H. & Co. KG – ECE Real Estate Partners. Дата відкриття: 10 грудня 2020 р.

Наприкінці 2020 року Cano Center став hодзинкою центру міста Зінген. Його відвідувачами стали не тільки мешканці Зінгена та швейцарські сусіди. Продумане міське планування робить цей центр добре інтегрованим із містом. Ретельне розташування входів та проїздів робить центр дуже зручним, а також а також його гарне сполучення з головними автобусними та залізничними вокзалами. Площа цього трирівневого ТЦ складає 16 000 кв. м. Відвідувачі можуть насолодитися вишуканою та різноманітною гастрономічною пропозицією у добре обладнаному фуд-корті, ресторанах та на різних відкритих терасах та балконах. Команда розробників тісно співпрацювала з міською владою, щоб створити високоякісні громадські простори з місцями для сидіння та гарним ландшафтним дизайном. Архітектурні особливості перегукуються з індустріальною та вулканічною спадщиною Зінгена. Під час будівництва історичний готель був ретельно розібраний по каменю та повністю перебудований, як пазл.

ТЦ Nivy

Братислава, СЛОВАЧЧИНА. Власник: HB Reavis. Дата відкриття: 30 вересня 2021 р.

Nivy – це великий багатофункціональний проект, який став ключовим моментом у відродженні усієї зони міста – Nivy. Концепція поєднує у собі сучасні та важливі міські функції. Це яскравий приклад інтермодального ТЦ, який поєднує у собі сучасний автовокзал та торговий центр з широким асортиментом брендів, ринок свіжих продуктів, а також громадський зелений саду на даху з безліччю можливостей для занять спортом, розваг та відпочинку. Цей проект став найбільшою реконструкцією занедбаної ділянки в Братиславі, під час якої неприємний застарілий автобусний вокзал було перетворено на нові ворота у місто та регіональний торговий центр. Nivy має чотири торгові рівні із загальною площею 70 000 кв.м. Проект включає найвищу вежу в Словаччині – Nivy Tower, з 28 поверхами і 30 000 кв. м офісних площ. Комплекс має зелений дах, використовує стічні води та збирає дощову воду. Має акредитацію BREEAM.

Галерея Łódzka

Лодзь – Польша. Власник – Lodz Shopinvest KG – DWS / Familie Otto. Дата відкриття: 24 жовтня 2020 р.

Це – реконструкція 20-річної Galeria Łódzka була натхненна красиво оформленими бутік-готелями. Фуд-корт був капітально відремонтований, а просторі входи тепер зустрічають відвідувачів вражаючим сучасним стилем. Було зведено зони відпочинку та великі лампи теплих тонів, що забезпечують місця для відпочинку серед відремонтованих торгових площ. Центр розширено на чотири торгові рівні, при цьому збережено торговельну GLA площею 45 000 кв. м із паркінгом на 1350 автомобілів. Під час ремонту з’явилось багато нових рітейлерів. По всьому центру представлено привабливі графіті, а зовнішній вигляд був модернізований за рахунок покращених вивісок та навісів.

 

GLL 0758 Galeria

ТЦ MyZeil Foodtopia

MZF 1176 My Zeil Frankfurt

Франкфурт, Німеччина. Власник: Jewel MyZeil GmbH & Co. KG – DWS / Familie Otto. Дата відкриття: 24 жовтня 2019 р.

Масштабна реконструкція цього шестирівневого центру із загальною GLA 44 333 м2 представила нову концепцію їжі та відпочинку на найвищому рівні із вражаючим панорамним видом на місто. ТЦ Foodtopia представив інноваційну та функціональну гастрономічну концепцію – 7700 м² ресторанів, барів та вишуканих розваг, а також висококласний кінотеатр та послуги. На об’єкті впроваджено природну вентиляцію з низьким енергоспоживанням, модернізоване енергозберігаюче освітлення, щоб покращити атмосферу, центр отримав сертифікат BREEAM.

ТЦ Quarree Wandsbek

Гамбург, Німеччина. Власник – Юніон Інвестмент. Дата відкриття: 4 березня 2021 р.

Вперше, ТЦ відкрився у 1998 році, з чотирма торговими рівнями загальною площею 35 000 м2 і паркуванням на 917 автомобілів. А уже у 2021 році цей центр у самому центрі місцевого співтовариства було повністю відремонтовано. Вітрини нових магазинів отримали покращений дизайн, що забезпечує більшу прозорість і дозволяє торговим вітринам здаватися ширшими. Підлога в торговому центрі була модернізована, а вражаюче нове енергозберігаюче освітлення створило відчуття затишку. Ремонт торкнувся всіх елементів центру, включаючи фасад, туалети, автостоянку та вестибюлі, входи, навігацію і навіть дизайн дитячого майданчика.

ТЦ Plaza Major

www.crausfotografia.com

Малага, Іспанія. Власник: Сьєрра Прайм. Дата відкриття: 5 вересня 2019 р.

Plaza Major- один з основних торгових центрів Андалусії з широким асортиментом магазинів та розважальних закладів. Він уперше відкрився у 2002 році і має загальну площу 53 000 м2. Реконструкція зберегла унікальну місцеву ідентичність торговельного центру, оновивши його до нового, сучасного та сучасного стилю, від якого клієнти набувають кращого та покращеного досвіду. Масштаби реконструкції включають: розширення роздрібної пропозиції на Plaza de Azahar; створення нової високоякісної зони для гурманів Patio Gourmet, яка доповнює існуючу гастрономічну пропозицію. Також було розширено пропозицю модного одягу з оптимізованими областями логістики. І нарешті, торговий центр був повністю відремонтований з новою концепцією «Андалузьке село», що покращило якість обслуговування клієнтів, а також покращило всі доступи як для пішоходів, так і транспортних засобів.

ТЦ Diagonal Mar

Барселона, Іспанія. Власник: DWS-Алькампо. Дата відкриття: 22 листопада 2019 р.

Цей торговий центр відкрився у 2001 році на трьох рівнях із загальною площею 88 000 м2 та паркуванням на 4800 автомобілів. Реконструкція була спрямована на підвищення продуктивності за рахунок створення площ для нових рітейлерів та адаптації центру до останніх досягнень у галузі технологій, дизайну та сталого розвитку, створюючи привабливіші та зручніші умови для здійснення покупок. Верхній поверх був перебудований під новий модний торговий центр з фасадами подвійної висоти та видатним природним та штучним освітленням, розмір кінотеатру було зменшено, а якір дозвілля переміщений. Центр було повністю реконструйовано. Було відремонтовано центральні та другорядні ротонди, а також значно покращено декор, атмосферу та освітлення всіх торгових центрів, включаючи зони відпочинку, туалети, стелі, підлоги та цифрові медіа.

ТЦ Cidade da Senhora da Hora

Порту, Португалія. Власник: TIAA та Sierra Prime. Дата відкриття: 21 жовтня 2020 р.

Цей ТЦ, відкритий в 1998 році, зараз пропонує торгову площу 70740 м2 на п’яти торгових рівнях з парковкою на 3100 автомобілів. Реновація представила дві нові концепції, що підвищили привабливість центру для клієнтів. CookBook знаходиться на 2 поверхах, кожен з яких має своє натхнення: перший із темою, пов’язаною з кухнею, створює відчуття домашнього затишку та близькості до навколишнього середовища; а другий слідує більш сучасному, веселому та молодіжному стилю. Два поверхи закінчуються двома просторими терасами із яскравим дизайнерським підходом. Галерея – це реконструкція простору кінотеатру, що створює ексклюзивну модну концепцію високого класу з використанням матеріалів та прикрас преміум-класу, створючи елегантну та витончену атмосферу та декор.