м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Як нові запити покупців вплинули на концепти житлової нерухомості

Пандемія спровокувала зміни запитів покупців житлової нерухомості, посилила існуючі тренди і створила нові. Вже сьогодні ми можемо бачити, як девелопери реагують на них і пропонують нові актуальні концепти. Архітектори UTG розповіли, які тенденції вже реалізовуються в нових проектах і будуть розвиватися далі.

Вільні планування

Після карантину люди усвідомили, що квартира – це не тільки місце для сну. З’явилися потреби в зручній роботі і навчанні, не виходячи з дому, місцях для занять спортом і хобі, локаціях для усамітнення і сімейного проведення часу. У зв’язку з цим підвищився попит на вільні планування.

«Можливість самостійно адаптувати простір під свої потреби – це те, що повинні пропонувати нові проекти на ринку. Сьогодні кожен квадратний метр є функціональним. Тому в планувальних рішеннях переважають кімнати правильних форм, а не багатокутні простори, що були поширені раніше», – коментує провідний архітектор UTG Максим Сінулін. За його словами, нові квартири також відрізняються ергономічністю: скорочення «непотрібних» квадратних метрів, наприклад в коридорах, і збільшенням корисної площі в кімнатах, кухнях або на лоджіях, де можна розташувати зону відпочинку або кабінет.

Громадські простори

Якщо до карантину якісні громадські зони були трендом, то після вони стали обов’язковою складовою. Девелопери готові витрачати значні кошти на громадські простори, не обмежуючись зоною лобі. «Навіть в умовах щільної забудови в центрі міста архітектори створюють можливості для облаштування громадських зон. Парки, локації для прогулянок і спокійного відпочинку, дитячі і спортивні майданчики при відсутності вільних площ проектуються на даху або стилобаті», – уточнює архітектор Кристина Гаурилюте.

За її словами, такі рішення важливі також як частина екологічної свідомості забудовника, адже з кожним роком все більш помітні зміни клімату. У містах, де складно створювати нові зелені зони, відмінним рішенням стає перенесення їх на дах будівель.

Яскравим прикладом є МФК White Lines, у створенні якого брала участь компанія UTG. На даху житлового комплексу буде розташований цілий гектар парку для прогулянок жителів.

Балкони і тераси

Наявність балконів і терас – завжди було предметом дискусії. Раніше в проектах економ класу їх перестали планувати зовсім і ці зони вважалися прерогативою преміум або бізнес класу, де покупець був готовий за них платити.

За словами Максима Сінуліна, тепер люди перестали сприймати балкони, як місце для зберігання речей, і в умовах обмеженого переміщення подивилися на них з іншого боку. Балкони і лоджії стають місцем для облаштування зон відпочинку, прийому їжі або робочого простору.

Натомість нові ЖК пропонують доступніші комори. Це дозволяє жителям зберігати сезонні речі в спеціальній зоні при невеликій квадратурі квартири.