м. Київ, пл. Спортивна, 1-А

Чи готові ТРЦ до можливого локдауну. Думки експертів

З 23 вересня 2021 року по всій Україні буде запроваджено жовтий рівень епідеміологічної небезпеки, яким встановлюються відповідні карантинні обмеження. Чутки про можливий локдаун вже у жовтні виглядають цілком реалістично, адже кількість хворих стрімко зростає. Propertry Times звернувся до представників ринку торговельної нерухомості з запитанням, чи готовий ринок до чергового випробування, та які уроки було винесено з попередніх локдаунів.

Євгенія Локтіонова,
директор компанії UTG

За майже 2 роки пандемії більшість операторів уже пристосувалися до можливих локдаунів. Заклади громадського харчування швидко перебудовуються на take-away або доставку. Торгові оператори активно розвивають власні онлайн-майданчики, удосконалюючи зручність покупки для користувачів і виправляючи всі виявлені помилки. У більш складній ситуації опиняться оператори розваг, які не мають можливостей працювати в умовах закриття ТРЦ, що призводить до падіння відвідуваності й скорочення виторгів.

Керуючі компанії торгових об’єктів вже напрацювали механізми співпраці з орендарями в разі введення локдаунів, знайдені компромісні рішення по орендній платі. Тому ні для однієї зі сторін новий локдаун не стане сюрпризом.

Крім того, в зв’язку з карантином ми спостерігаємо зближення онлайн та офлайн-каналів продажу. Точки Click & Collect (коли споживач може замовити потрібний товар онлайн, а забрати в точці видачі) активно розвивають оператори електроніки, продовольчі мережі, будівельні гіпермаркети. Подібні зони створюють і ТРЦ, об’єднуючи на одному майданчику всіх орендарів.

Проте, чергове закриття магазинів може спровокувати тенденцію до падіння споживчих настроїв і привести до скорочення виторгів та стримування стратегії експансії операторів.

Попередні локдауни, перш за все, підкреслили важливість диверсифікації бізнесу й омніканальності продажів.

Крім того, в умовах карантину оператори виявили складності не тільки в продажу, але і в поставках товару. Перед черговим локдауном орендарі звертають увагу не тільки на доставку до покупця, але і роблять суттєві запаси товарів. Більшість орендарів уже налагодили міжнародну та внутрішню логістику.

https://propertytimes.com.ua/mnenie/chi_gotovi_trts_do_mozhlivogo_lokdaunu_dumki_ekspertiv