УКРАИНСКАЯ ТОРГОВАЯ ГИЛЬДИЯ

Валерій Калинковський, ТРЦ Appolo: хочемо увійти до трійки найбільших торгових центрів Дніпра

Валерій Калинковський, ТРЦ Appolo: хочемо увійти до трійки найбільших торгових центрів Дніпра
Валерій Калинковський, ТРЦ Appolo: хочемо увійти до трійки найбільших торгових центрів Дніпра
  20Июн2019

Технічний директор ТРЦ Appolo Валерій Калинковський про будівництво другої черги торгово-розважального центру, терміни відкриття, труднощі, що виникають при будівництві, і нових орендарів, які посилять tenant-mix об’єкта.

14 листопада 2019 року ТРЦ Appolo, розташований по вул. Титова, 36 в Чечеловському районі Дніпра, виповнюється 10 років. До круглої дати девелопер об’єкта компанія «Континент» вирішила посилити торгово-розважальний центр другою чергою і вивести його в трійку лідерів за величиною і відвідуваністю в місті. Для здійснення амбітних планів залучили компанію UTG, що стала ексклюзивним брокером другої черги ТРЦ Appolo. В даний час йде активне розширення пулу орендарів, в тому числі брендами, раніше неподаними в місті. Про плани, нових операторів, техно-хаб та цілі девелопера, з RAU поділився технічний директор ТРЦ Appolo Валерій Калинковський. 

– На якому етапі знаходиться будівництво другої черги ТРЦ Appolo? 

– Я б сказав, що будівництво завершено на 60%. 

– Можете уточнити дату відкриття? 

– Відкриття заплановане на листопад поточного року. Все йде за графіком. 14 листопада виповнюється рівно десять років з дня відкриття першої черги, так чому б не влаштувати нам подвійне свято? 

– Перенесення відкриття ТРЦ – вже звичне явище, тому не міг не запитати. З якими труднощами стикаєтеся? 

– Найбільша біда в тому, що об’єднується дві будівлі і баштові крани на перших порах просто нікуди було ставити. Один з них ми вимушено встановили між двома об’єктами. Зараз він вже поступово виїжджає і паралельно будує частину, яка два об’єкти першої і другої черг з’єднає. Так що все нормально: всі контракти підписані, підрядники підключені, поставки організовані. За три-чотири місяці встигнемо закінчити торговий центр. 

– Наскільки збільшиться GBA і GLA Appolo? 

– Загальна площа чинного ТРЦ – 35 000 кв. м, в них входить також підземний паркінг на 4 500 квадратів. Тому в принципі GBA першої черги – це 31 000 кв. м, з яких здаються в оренду – 20 000 кв. м. За рахунок будівництва другої черги торгового центру ми додаємо до загальної площі 15 000 кв. м, а до здаваної – 10 000 кв. м. От і рахуйте – після об’єднання першої та другої черг GBA буде близько 46 000 кв. м, а GLA – площі, яку ми відводимо під оренду – 30 000 кв. м. Це виведе Appolo в трійку найбільших ТРЦ міста. 

– Хто виступить якірними орендарями другої черги? 

– Одним з нових якірних орендарів стане семизальний кінотеатр Планета Кіно з технологією 4DX і багатоканальної акустикою Dolby Atmos. Атракціон в чистому вигляді, яких ще не було в місті. Один із залів буде з лазерним проектором і екраном висотою 12 метрів. Та й сама технологія 4K зображення – найкрутіше, що зараз існує на планеті. Любителі нових вражень будуть приємно здивовані новим досвідом. Загальна кількість місць в кінотеатрі – 1168. Ще один рекорд для Дніпра. 

Apollo_kino.jpg

– Плануєте посилення інших зон? 

– Вже попередньо підписано договір оренди з McDonald’s. Ресторан працюватиме в новому форматі “досвід майбутнього”: з терміналами самообслуговування, касовою зоною, розділеною на дві частини – для замовлення та отримання страв, можливістю підібрати для своєї страви інгредієнти та іншим. Ми запропонуємо відвідувачам Appolo прогресивне обслуговування. І раді бути в цьому одними з перших. Також до fashion-зони додадуться великі міжнародні рітейлери, раніше не представлені в Дніпрі. Значне розширення fashion-галереї дозволить нам істотно посилити tenant-mix Appolo. 

– Хто саме буде представлений в сегменті fashion?  

– Ми готуємо декілька настільки яскравих відкриттів, що не хотіли б говорити про це завчасно. Переговори наших партнерів UTG знаходяться з ними на фінальній стадії, так що незабаром зможемо назвати ці бренди. Підписали, ми, до речі, ексклюзивний договір брокериджу з UTG не тільки на другу чергу. Реконструюємо частково перший поверх першої черги і весь другий: плитка, підлога, повна заміна орендних зон. Дизайн другого поверху першої черги відповідатиме тим ноу-хау, які готуємо в другій, а пул орендарів якісно оновиться і в цій частині торгово-розважального центру. Керуюча компанія прийняла рішення не просто все об’єднати, але і зробити капітальний ремонт першої черги. 

– Що ще зміниться в архітектурі, дизайні? 

– Додасться багато-багато скла і світла. Передбачено дуже красиве, дороге підсвічування фасаду. Appolo в черговий раз доведе, що є визначним місцем Дніпра. На другій черзі ТРЦ будуть додатково встановлені три величезні медіа-екрани 4 на 9 м. 

– Яка щоденна відвідуваність у Appolo зараз і на яку розраховуєте після відкриття другої черги? 

– Середньодобова відвідуваність першої черги в будні дні становить 14 000 людей на день, у вихідні – 18 000 чоловік. Плануємо збільшити трафік в півтора рази. 

viz2.jpg

– У маркетингових активностях на які напрямки плануєте зробити акцент? 

– Прагнемо, щоб люди приїжджали з усіх кінців міста до нас саме на шопінг. Якщо суперсучасний кінотеатр сам по собі приверне нових відвідувачів, то про fashion ми будемо говорити скрізь. Вже до новорічних свят у нас буде повною мірою представлено все, що може зацікавити населення: одяг, взуття, спортивне, дитяче. І само собою, кіно і фуд-корт. Чекаємо багато гостей. 

– Що із сегментів, що не стосуються fashion та розваг, посилиться у другій черзі? 

– Один з входів в торговий центр розміститься з боку вулиці Суворова, де проходить великий пішохідний трафік. Він безпосередньо не з’єднаний з діючим торговим центром. Там ми хочемо зробити техно-хаб. З операторів там розмістяться Comfy, Фокстрот і кілька інших рітейлерів. Також обов’язково з’явиться хтось із громадського харчування. 

– Які ключові цілі ставите перед собою в перший рік роботи другої черги? 

– Найголовніше – залучення клієнтів. Збільшення трафіку в 1,5 рази – амбітна мета, яка потягне за собою і зростання товарообігу орендарів, і інші конверсії. Хочемо, щоб люди приходили до нас, як в столичні Lavina Mall або Dream Town, і проводили у нас цілий день: поїсти, пограти, подивитися фільм, придбати речі і продукти. Світ тяжіє до універсальності і її ми, власне, і хочемо запропонувати нашим гостям. Стати цікавіше великим рітейлу також хочемо. У Дніпрі занадто давно не відкривалося великих торгових центрів. Хочемо подарувати їм нові можливості експансії в ділову столиці нашої країни. Ось побачите, у нас вийде.

viz3.jpg

Источник: RAU